Українські військові біля американської гаубиці M777 155 мм. Фото:REUTERS/Gleb Garanich
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Washington Post.
Видання з посиланням на неназваного українського посадовця повідомило, що наші захисники почали використовувати касетні снаряди на південному сході України.
За його словами, бійці намагаються розбити добре укріплені російські позиції, які сповільнили літній наступ українських військ.
"Окрім передових позицій на південному сході України, касетні боєприпаси, як очікується, також будуть застосовувати поблизу міста Бахмут, яке контролює Росія, — місця найтривалішої та найкривавішої битви у війні", — ідеться в матеріалі.
Раніше в опублікованому 18 липня інтерв'ю командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що касетні боєприпаси будуть готові до використання «протягом кількох днів». Журналісти BBC, бачили призначені для цього гаубиці M777 на позиціях навколо Бахмута.
Довідка про касетні боєприпаси для України
Нещодавно у США повідомили про передачу Україні касетних боєприпасів та інше озброєння. Американський президент Джо Байден заявив, що такі снаряди допоможуть українським військовим продовжити контрнаступ.
Заява Вашингтона викликала критику з боку неурядових організацій і збентежила кілька європейських країн та Канаду, оскільки касетні боєприпаси вважаються більш небезпечними для цивільного населення і існує конвенція, країни-учасниці якої відмовляються від їхнього використання та зберігання.
При цьому міністр оборони Олексій Резніков розвіяв страхи щодо передачі касетних снарядів і назвав п'ять головних принципів у їхньому використанні. Зокрема, Україна застосовуватиме снаряди лише для звільнення територій України, тобто по росії бити не буде.
Додамо, що росія вже давно застосовує касетні снаряди, вбиваючи українське населення.
Зазначимо, що касетний боєприпас викидає бомби, які можуть покрити у п'ять разів більшу територію, ніж звичайні боєприпаси. Вони складаються з десятків менших бомб та розлітаються під час детонації. З оглядну на це вони можуть становити небезпеку для цивільних протягом багатьох років після закінчення бойових дій.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.