fbpx
Сьогодні
13:44 20 Лип 2023

В Україні запрацював освітній проєкт для військових "Кодекс воїнів світла"

English version here

Це освітній проєкт, присвячений підвищенню рівня обізнаності військових про норми міжнародного гуманітарного права (МГП).

У чому проблема?

На жаль, рівень розуміння  міжнародного гуманітарного права серед військовослужбовців недостатній. МГП дає основи того, як вести військові дії так, щоб не порушувати правила війни та зберігати життя цивільних у збройних конфліктах. Більше того, знання міжнародного гуманітарного права покликане впливати на поведінковий фактор комбатантів у довгостроковій перспективі.  Адже це фактично набір загальних правил, які мають служити керівництвом для практичної поведінки під час бойових дій. Саме тому необхідно розуміти основні норми МГП, правильно інтерпретувати їх та аналізувати можливі операційні наслідки.

 Яке рішення?

"Кодекс воїнів світла" – це дороговказ для військовослужбовців. Головна мета проєкту – поширення розуміння міжнародного гуманітарного права. Кодекс покликаний донести стандарти поведінки для військовослужбовців у відповідності до норм МГП.

Як це працює?

Проєкт "Кодекс воїнів світла" пропонує військовим поміркувати, як певні норми та правила міжнародного гуманітарного права втілюються в умовах бойових дій. Ці теми "упаковані" у відеодіалоги на YouTube-каналі та викладені на інстаграм-сторінці проєкту.

Відомий кінорежисер Любомир Левицький разом з військовими розкривають ключові положення Женевських конвенцій та описують стандарти поведінки для військовослужбовців, щоб забезпечити мінімізацію страждань цивільних осіб та руйнувань цивільної інфраструктури, уникати невиправданого використання сили, завдання шкоди цивільному населенню, що можуть ставатися у ході збройного конфлікту.

У проєкті взяли участь Юлія Паєвська ("Тайра"), Дмитро Фінашин (FIN), Мамука Мамулашвілі, Вячеслав Раєвський, Сергій Мокренюк та інші.

Любомир Левицький, український кінорежисер, сценарист, продюсер: "Все починається з освіти. У тому числі воєнна справа, а надто в умовах збройного конфлікту. Адже в першу чергу для збереження цивільних осіб потрібно знати і розуміти правила ведення війни. Це дуже непросто, але якщо вивчати крок за кроком, то цілком реально".

Дмитро "FIN" Фінашин, військовослужбовець Національної гвардії України: "Ці правила писані не просто так. Вони створені для того, щоб убезпечити цивільне населення, бути більш гуманними до противника. Тоді з таким противником воюватимеш так само чесно".

Кирило Терещенко, директор агентства стратегічного маркетингу MAKE SENSE: "Кодекс воїнів світла» виник як освітній проєкт для військових, але ми маємо надію, що він стане справжнім аналогом кодексу честі самурая "Бусідо". Адже це опис правил поведінки в надскладних ситуаціях, коли від рішення військового залежить безпека та життя цивільних. Саме слідування правилам ведення війни і вирізняє воїна світла із темряви, робить його гідним високого звання та підвищує професіоналізм та повагу до усієї армії".

Де знайти відеодіалоги проєкту?

Нагадаємо, в Україні презентували юридичний сайт, який допоможе розібратися у тонкощах права родинам військових.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: