fbpx
Сьогодні
21:57 20 Лип 2023

Прозорість повоєнної відбудови буде забезпечувати електронна система DREAM: у чому рішення

Фото: Укрінформ

Процес повоєнного відновлення допоможе зробити прозорим, зрозумілим та підзвітним успішне впровадження державної електронної екосистеми DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management).

У цьому впевнений заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний. Під час спеціальної дискусії Українського жіночого конгресу "Участь жінок у відбудові України" він заявив про це, передає кореспондент Укрінформу.

У чому проблема?

Як зазначив посадовець, готуючись до масштабної відбудови, ми маємо розуміти, що мова йде не лише про відновлення житлових, інфраструктурних та промислових об'єктів, а про створення комплексного середовища для гармонійного розвитку людей і громад.

"Відновлення – це не стільки про дороги, будинки й мости. Це, передовсім, про людей. Про їхні життя, про умови їхнього проживання на деокупованих територіях. Це і підприємництво, і робочі місця, і все необхідне, щоб жити, а не просто виживати після збройної агресії у деокупованих населених пунктах, де окрім оновлених будинків з красивими вікнами, нічого немає й нічого не відбувається", пояснив Комірний.

Яке рішення?

Він розповів, що протягом останніх шести місяців команда Мінвідновлення готувала основу для такої комплексної відбудови та масштабної модернізації країни.

Поміж головних завдань — зробити процес відновлення прозорим, зрозумілим та підзвітним.

Аби продемонструвати українцям, що відновлення відбувається з урахуванням усіх їхніх потреб і побажань, та переконати міжнародних партнерів, що надані ними гроші витратили не даремно.

Як це працює?

"Працюємо над системою, яка буде моніторинговим майданчиком для всіх проєктів відбудови. Ця ідея з'явилася торік в іншої заступниці міністра Олександри Азархіної після того, як почали впроваджувати Реєстр пошкодженого і знищеного майна.

Реєстр буде, ми розумітимемо, які в країні руйнування. А що далі? Як це все відбудовуватиметься та як контролювати процес? Тоді й почали думати про втілення ідеї створення такої цифрової системи", – розповів заступник міністра.

Він запевнив, що система DREAM досить проста для розуміння, але доволі ґрунтовна і комплексна.

Вона допоможе стежити за процесом відновлення із самого початку – від оцінювання збитків і народження ідеї проєкту до його втілення.

При цьому Комірний переконаний: важливо, що ідеї мають зароджуватися на місцях.

Бо місцеві громади краще розуміють, що і як відбудовувати, яким вони бачать свій регіон і свої населені пункти. Далі – проєктування, пошук фінансового ресурсу, незалежний технічний контроль та інші процеси.

"Це дозволить на кожному етапі бачити, що відбувається з проєктом, чи не змінилася його кошторисна вартість. Якщо змінилася, то чому, хто за це відповідальний, хто здійснював перші проєкті роботи та чому він припустився помилок, раптом вони виникнуть.

Якщо ж все гаразд, маємо розуміти: чи встигаємо з термінами, якщо не встигаємо, то чому. Люди повинні заздалегідь розуміти, коли вони зможуть заїхати в оновлене житло, коли їхні діти підуть у відбудовану школу й так далі.

З точки зору партнерів — це можливість переконатися, що надані ними гроші витратили недарма", – підсумував Комірний.

Довідка про DREAM

У цій системі громади можуть:

  • створювати свої проєкти,
  • презентувати їх міжнародним партнерам для залучення фінансових ресурсів,
  • керувати процесом будівництва.

В уряді запевняли, що цифрова екосистема управління відбудовою впроваджує найвищі стандарти доброчесності, підзвітності, ефективності та прозорості у відновленні України для зміцнення довіри між урядом, громадянами, бізнесом і фінансовими установами.

DREAM має дозволити будь-кому та де завгодно контролювати результативність і ефективність реалізації проєктів та використовувати цю інформацію для зменшення ризиків, створення точної звітності та покращення якості проєктів загалом.

Нагадаємо, що у травні в Україні створили державну електронну екосистему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management). Вона має забезпечити єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови: від фіксації збитків – до здачі готових об'єктів в експлуатацію.

Станом на кінець червня в системі зареєстровано понад 6 тисяч проєктів та проєктних ідей з відбудови країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: