Про це розповів керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю LB.ua.
"Так домовилися два президенти. Ніяких додаткових умов з боку Туреччини не висувалося", – сказав Єрмак.
Він пояснив, що це був дуже важливий візит Президента України у Туреччину, в ході якого порушувалось дуже багато тем.
"Можу ще раз сказати: таких відносин, які мають Президент Зеленський і Президент Ердоган, мало хто з лідерів має у світі. Це дуже важливо і було важливо напередодні Вільнюського саміту, тому що нам потрібна підтримка Туреччини. Безумовно, говорили і про зернову ініціативу, багато інших тем. Щодо "азовців", дійсно, Президент Зеленський звернувся до Президента Ердогана. І потім він підтверджував, що після звернення Президента Зеленського вони домовилися про те, що саме зараз можливо, щоб наші герої, командири повернулися до України", – розповів керівник ОП.
За його словами, командири-азовці достатньо довго перебували вже в Туреччині, і хоча у них там були нормальні умови, та треба розуміти, через що ці хлопці пройшли.
"Я хотів би подякувати нашим турецьким партнерам, друзям за те, що вони й безпеку їхню забезпечили. Але прийшов час. І для них, безумовно, важко було залишатися там, розуміючи, що саме зараз відбувається в Україні. Війна ще не закінчилася, і для них, для людей, які захищали Азовсталь, це було психологічно дуже важко", – зазначив Єрмак.
Він зазначив, що не в його компетенції говорити, чи повернуться командири на фронт.
"Вони сьогодні в Національній гвардії. Я думаю, що це буде вирішувати командування Національної гвардії, військове командування", – сказав він.
Що відомо про повернення командирів
З Туреччини до України разом із президентом Володимиром Зеленським 8 липня повернулися п'ятеро командирів із "Азовсталі".
Додому прибули командир бригади "Азов" Денис Прокопенко ("Редіс"), його заступник Святослав Паламар ("Калина"), виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський ("Волина"), старший офіцер "Азову" Олег Хоменко та командир 12-ї бригади Нацгвардії Денис Шлега.
Командири в Туреччині
Маріуполь торік опинився у блокаді російських військ. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За тодішніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод "Азовсталь", який захищали українські бійці, 4 травня 2022 року прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.
Відтак 17 травня у Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на "Азовсталі" зберегти життя особового складу — бійці потрапили в полон росіян.
Україні 21 вересня 2022 року вдалося звільнити з російського полону 215 людей, із-поміж яких 108 бійців "Азову". Серед них і командири гарнізону "Маріуполь" Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко та Денис Шлега. Однак командири з вересня перебували в Туреччині під гарантіями захисту й безпеки президента Реджепа Ердогана. Вони мали залишатися там до кінця війни.
Дружина "Редіса" та засновниця Асоціації сімей захисників "Азовсталі" Катерина Прокопенко у травні 2023 року розповідала, що командири перебували на закритому режимному об'єкті.
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Залишатися зі світлом, попри відключення електроенергії? Цілком можливо і доступно, якщо мати лампу із вбудованим… Читати більше
У столиці 25 листопада спостерігається тимчасове погіршення стану повітря, особливо в Дарницькому та Дніпровському районах.… Читати більше
російські загарбники вранці, 25 листопада, обстріляли Харків. Унаслідок атаки є поранені серед цивільних мешканців. Про… Читати більше
У понеділок вранці, 25 листопада, у Литві поблизу Вільнюського аеропорту розбився вантажний літак B737-400 компанії… Читати більше
На фронті протягом минулої доби відбулось 217 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Покровському та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.