Дослідження Greenpeace: Довготривалі ядерні угоди двох компаній з "Росатомом" грають на руку російським інтересам
Компанії Framatome та Siemens Energy підтримують економічні та геополітичні інтереси Росії, постачаючи високі технології та ноу-хау російській державній корпорації "Росатом".
Про це йдеться у звіті, опублікованому сьогодні Greenpeace Франції та Greenpeace Німеччини. Таким чином, компанії ігнорують активну участь "Росатома" у російському вторгненні в Україну.
"Поки росія тероризує українців, європейські компанії продовжують вести свій бізнес з російською атомною державною корпорацією. Це неприпустимо за будь-яких умов", – переконана Катерина Бистрицька, комунікаційна менеджерка Greenpeace Центральної та Східної Європи в Україні.
Greenpeace вимагає негайно внести "Росатом" до санкційного списку ЄС.
"Росатом" безпосередньо причетний до російського вторгнення в Україну: співробітники компанії були розміщені на окупованих Чорнобильській та Запорізькій атомних електростанціях і досі перебувають у Запоріжжі, де ведуться бойові дії. Таким чином, "Росатом" наражає українців та європейців на ризик ядерної катастрофи. "Росатом" фактично вкрав атомну електростанцію в України, окупувавши її. Ситуація загострилася через знищення Каховської дамби та ймовірне замінування водойми-охолоджувача в Запоріжжі.
"Атомна електростанція знаходиться під загрозою знищення окупаційною російською ядерною корпорацією "Росатом" і збройними силами цієї країни, – говорить експерт Greenpeace з ядерної енергетики Шон Берні, – Водночас, ця ж злочинна компанія отримувала пряму допомогу для своїх атомних станцій, в тому числі в Росії, від двох найбільших європейських машинобудівних корпорацій". Існує прямий зв'язок між блокуванням ядерних санкцій тими країнами ЄС, які мають спільні економічні інтереси з "Росатомом", особливо Угорщиною і Францією. З іншого боку, Німеччина має всі підстави наполягати на запровадженні всеосяжних ядерних санкцій. "З російською ядерною державою не може бути бізнесу як це було раніше", – сказав Берні.
Дослідження Greenpeace зосереджується на розробці, виробництві та постачанні високотехнологічних приладів і систем управління Framatome і Siemens, які називають "мозком" або "центральною нервовою системою" атомних електростанцій. "Росатом" має контракти з французькою компанією на поставку технологій управління та контролю на атомні електростанції в Росії, в тому числі на реактори, що будуються, а також на закордонні проекти "Росатому", зокрема в Угорщині та Туреччині, на які також Siemens Energy має контракти з "Росатомом".
Розслідування Greenpeace порушує питання про те, чи працював ядерний персонал Framatome і Siemens на російських атомних станціях після повномасштабного вторгнення в Україну. Згідно з контрактами на надання послуг, персонал Framatome і Siemens ремонтує і встановлює свої технології на атомних станціях "Росатома", безпосередньо допомагаючи їм покращити продуктивність реакторів.
Greenpeace демострує, наскільки важливою є співпраця з французькою Framatome і німецькою Siemens Energy для "Росатому" і для Росії, а також для інших країн, де вони розширюють свій ядерний бізнес. Західні технології та ноу-хау, зокрема, системи контролю та управління, допомогли російській групі стати найбільшим у світі постачальником споруджуваних атомних електростанцій. Росія також переслідує геополітичні інтереси за допомогою цих проектів – і де-факто підтримується в цьому Framatome і Siemens Energy. "Тому Framatome і Siemens Energy мають відповісти на багато запитань, в тому числі про те, чи їхній технічний персонал все ще працює на реакторах Росатома в Росії або інших країнах після повномасштабного нападу Росії на Україну минулого року. Вони мають бути піддані розслідуванню за їхню ядерну співпрацю з Росією", – каже Берні.
Експлуатація атомних електростанцій в Росії допомагає країні забезпечувати постачання електроенергії та економічну стабільність, а отже, продовжувати напад на Україну. Без технологій Framatome і Siemens Росатом швидко зіткнувся б із серйозними проблемами у продовженні своєї ядерної діяльності. Також незрозумілим залишається контроль за кінцевим використанням технологій подвійного призначення, які обидві компанії постачали "Росатому" і які можуть бути використані для російської військової ядерної програми, в тому числі в реакторах підводних човнів. "Росатом" також відповідає за всі виміри російської ядерної програми, включаючи електростанції, підводні човни і балістичні ракети.
"Щоб зупинити цю ядерну угоду між ЄС і Росією, необхідні негайні і всеосяжні санкції", – каже Шон Берні. "Якщо Framatome і Siemens не мають моральної волі розірвати свої угоди, які, в кінцевому рахунку, відбуваються за рахунок українців, їх повинні зобов'язати до цього політики".
Атаку по Рязанському нафтопереробному заводу в росії, що відбулася у ніч на 26 січня, провели… Читати більше
Можливий режим припинення вогню в Україні може контролювати міжнародна місія під егідою ООН, яка складатиметься… Читати більше
Напередодні Папа Римський Франциск під час проповіді звернувся до християн усього світу із закликом встановити… Читати більше
Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яке зобов'язує Міністерство культури та стратегічних комунікацій України передати… Читати більше
Російські війська, незважаючи на захід окупантів у Велику Новосілку Донецької області, не зможуть далі продовжувати… Читати більше
У ніч на 26 січня російські загарбники атакували Суми ударними безпілотниками, внаслідок чого у місті… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.