“За взаємною згодою”: у ПАР заявили, що путін відмовився приїхати на саміт БРІКС

У саміті БРІКС в Південній Африці, який пройде у 20-х числах серпня, не братиме участь російський президент володимир путін.

Про це повідомляє офіс президента ПАР Сиріла Рамафоси.

"У саміті візьмуть участь лідери Бразилії, Індії, Китаю та ПАР. За взаємною згодою, президент російської федерації володимир путін не братиме участі в саміті, але рф буде представлена міністром закордонних справ Сергієм Лавровим", наголосили в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ повідомляли, що російський лідер володимир путін приїде на саміт БРІКС у ПАР. Влада країни запевняє, що саміт відбуватиметься в офлайн-режимі.

Про це Рамафоса повідомив на засіданні Ділової ради БРІКС у Сендтоні.

Окрім того, президент Південно-Африканської Республіки заявив, що росія натякнула йому про негативні наслідки арешту владіміра путіна за ордером Міжнародного кримінального суду, якщо він приїде у серпні на саміт БРІКС.

Що відомо про саміт БРІКС та приїзд путіна на зустріч

Саміт БРІКС (Бразилія, рф, Індія, Китай та ПАР) запланований на 22-24 серпня. Раніше The Times повідомляло, що ПАР пропонує путіну долучитися до саміту БРІКС онлайн, щоб не довелося брати його під варту за ордером МКС.

Оскільки, Південна Африка як підписант Міжнародного кримінального суду (МКС) зобов'язана заарештувати путіна, якщо він візьме участь у переговорах між лідерами Бразилії, Росії, Індії та Китаю, у зв'язку з ордером на арешт через депортацію дітей з України.

17 березня Палата попереднього провадження МКС видала ордери на арешт президента рф володимира путіна та уповноваженої при президентові рф з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Президента рф та його уповноважену підозрюють у воєнних злочинах – депортації та незаконному переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.