Фото: Слово і діло
Про це повідомив під час пресконференції заступник глави Офісу Президента Андрій Смирнов.
"Як один з компромісів ми розглядаємо можливість створення інтернаціоналізованого трибуналу. Не в Україні, не як частини української судової системи, а в одній зі світових авторитетних юрисдикцій, яка має вагу з точки зору міжнародного права", – сказав він.
За словами Смирнова, у випадку створення такого трибуналу пізніше можна буде отримати рішенням Генасамблеї ООН на його підтримку.
"Тобто не створювати трибунал окремим рішенням Генасамблеї ООН, а підтримати створення його в конкретній визнаній юрисдикції", – пояснив він.
Заступник глави ОП додав, що переваги і недоліки створення інтернаціоналізованого трибуналу будуть обговорюватися під час наступного засідання Координаційної групи в Гаазі.
"Така форма ( трибуналу — ред.) викликає зацікавленість у міжнародних партнерів, які були проти створення трибуналу рішенням Генасамблеї ООН і наполягали на гібридній моделі", – сказав Смирнов.
Він уточнив, що йдеться про США, Велику Британію і Німеччину.
Представник ОП висловив сподівання, що протягом двох наступних засідань учасники Координаційної групи зможуть фіналізувати модель майбутнього Спецтрибуналу стосовно злочину агресії Росії проти України, "тому що нам треба рухатися далі".
Довідка
Україна спільно з партнерами просуває створення Спеціального трибуналу для притягнення до кримінальної відповідальності керівництва рф за скоєння злочину агресії проти України.
Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ та окремі держави.
3 липня у Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії проти України (ICPA). Передбачається, що він підтримуватиме та координуватиме підготовку справ про злочини агресії, зберігаючи ключові докази та сприяючи процесу створення справ на ранній стадії.
Це перший випадок створення ініціативи з розслідування злочину агресії за міжнародної підтримки після Другої світової війни.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.