Кабмін затвердив проєкт відбудови Каховської ГЕС

Зруйнована Каховська ГЕС. Фото з мережі
Кабінет Міністрів затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали росіяни.
Про це під час засідання уряду повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.
"Проєкт розрахований на два роки. На першому етапі спроєктуємо всі інженерні конструкції, підготуємо необхідну базу для відновлення. Другий етап розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС. Він передбачає власне будівельні роботи", – поінформував він.
Координуватиме проєкт Міністерство економіки, а замовником робіт буде державне «Укргідроенерго».
В Укргідроенерго заявили, що ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
Генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота заявляв, що орієнтовна вартість будівництва нової Каховської ГЕС становитиме $1-1,2 мільярда, термін відбудови – приблизно сім років.
Довідка
В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
У Кривому Розі через обміління Каховського водосховища почали будувати канал Інгулець – Південне, оскільки через підрив росіянами Каховської ГЕС, централізованого водопостачання наразі немає в кількох населених пунктах Нікопольського та Криворізького районів.
Як ми повідомляли, на Херсонщині через руйнування Каховської дамби були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади – сукупно 32 об'єкти.
За попередньою інформацією, у воду витекло близько 150 тонн моторного мастила у перші дні катастрофи.
Відбудова зруйнованого війною енергетичного об'єкта - це добре. Але це не безкоштовно - це забере відчутну кількість грошей з державного бюджету на роки. В той же час є випадки, коли запустити в роботу промислове підприємство не коштує взагалі нічого. Мова про ТОВ "Машзавод", який потрапив під безпідставні, як з'ясувалося, санкції і вже 9 місяців як виробництво не працює, бо рахунки заблоковані, а іншим суб'єктам господарювання заборонено мати справу з даним підприємством. РНБО станом на сьогоднішній день проголосувала більшістю голосів за зняття санкцій, очікується лише Указ президента щодо введення в дію рішення РНБО. Завод дуже цінний тим що є виробником апаратури для нафтової, газової галузі, паливно-енергетичного комплексу, виробляє продукцію трубну, ємнісну, є підприємством-експортером, що заробляв валюту для країни і був донедавна у п'ятірці найбільших платників податків Чернівецької області. Зверніть увагу на чернівецький машинобудівний завод, пане президенте, підпишіть вже той Указ про зняття санкцій!