Про це повідомляє Reuters, пише Рубрика.
В результаті роботи двох окремих груп експертів ВООЗ, одна з яких відзначає, чи є якісь докази того, що речовина становить потенційну небезпеку, а інша оцінює, наскільки реальний ризик ця речовина становить у житті, було прийнято рішення, що підсолоджувач аспартам є "можливим канцерогеном".
На пресконференції, що передувала оголошенню, керівник відділу харчування ВООЗ Франческо Бранка запропонував споживачам, які зважують вибір напоїв, не брати до уваги ні аспартам, ні підсолоджувачі.
"Якщо споживачі стоять перед вибором, чи пити колу з підсолоджувачами, чи з цукром, я вважаю, що слід розглянути третій варіант – замість цього пити воду", – сказав Бранка.
У своїй першій заяві щодо цієї добавки, Міжнародне агентство з вивчення раку, що базується в Ліоні, Франція, заявило, що аспартам є "можливим канцерогеном". Така класифікація означає, що є обмежені докази того, що речовина може викликати рак.
Вона не враховує, скільки людина повинна споживати, щоб потрапити в групу ризику, що розглядається окремою групою експертів – Об'єднаним комітетом з харчових добавок (JECFA) ВООЗ та Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, що базується в Женеві.
Після проведення власного всебічного аналізу JECFA заявила в п'ятницю, що не має переконливих доказів шкоди, спричиненої аспартамом, і продовжує рекомендувати людям утримувати рівень споживання аспартаму на рівні нижче 40 мг/кг на день. JECFA вперше встановила цей рівень у 1981 році, і регуляторні органи в усьому світі мають подібні рекомендації для свого населення.
За даними ВООЗ, чинні рівні споживання означають, що, наприклад, людина вагою 60-70 кг повинна випивати понад 9-14 банок газованої води на день, щоб перевищити норму, виходячи з середнього вмісту аспартаму в напоях – приблизно в 10 разів більше, ніж споживає більшість людей.
"Наші результати не вказують на те, що епізодичне споживання може становити ризик для більшості споживачів", – зазначив Бранка.
Найджел Броктон, віцепрезидент з досліджень Американського інституту дослідження раку, сказав, що він очікує, що дослідження аспартаму будуть проводитися у формі великих обсерваційних досліджень, які враховуватимуть будь-яке споживання аспартаму.
Деякі лікарі висловили занепокоєння, що нова класифікація "можливого канцерогену" може схилити споживачів дієтичної газованої води до переходу на калорійні цукрові напої.
Довідка
Аспартам – один з найпопулярніших у світі підсолоджувачів, який використовується близько у 6000 продуктах, від дієтичних газованих напоїв Coca-Cola до жувальної гумки Mars Extra. Його також використовують для підсолоджування фармацевтичних продуктів.
Головною причиною використання аспартаму є низькокалорійність. Якщо порівнювати зі звичайними столовим цукром, він приблизно у 200 разів солодший. Тому не потрібно додавати багато аспартаму в продукти.
Його затвердили у 1974 році FDA. Тоді аспартам дозволили використовувати у деяких харчових продуктах і напоях. Але згодом це рішення призупинили. Зокрема, деякі дослідження демонстрували, що він міг викликати пухлини мозку в щурів.
Аж у 1981 році дозволили продавати аспартам у сухих продуктах. З тих пір ВООЗ рекомендували використовувати 40 мг підсолоджувача на кілограм ваги тіла. У США норма була більша – 50 мг.
Нагадаємо, 5 травня Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації.
Також Рубрика повідомляла, що Всесвітня організація охорони здоров'я закриває у москві Європейський офіс із профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями. Функції російського офісу перенесуть до Копенгагена.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.