Міноборони: на сході країни ситуація загострилася, ворог активно штурмує Куп'янський напрямок
На східному фронті загострилася ситуація, ворог намагається наступати на Куп'янському напрямку.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram заступниці міністра оборони Ганни Маляр, речника Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень в ефірі телемарафону.
"Ворог два дні поспіль активно наступає на Куп'янському напрямку на Харківщині. Ми в обороні. Ідуть запеклі бої, положення сторін змінюються динамічно по кілька разів на добу.
На Бахмутському напрямку ми рухаємось поступово вперед. На південному фланзі довкола Бахмута щодня є просування. На північному фланзі намагаємось втримати зайняті позиції, ворог атакує.
В самому Бахмуті ми обстрілюємо ворога, ворог — нас", зазначила представниця оборонного відомства.
Маляр також додала, що на Авдіївському та Мар'їнському напрямках ворог продовжує наступальні дії, але лінія фронту не змінюється.
Своєю чергою Шершень повідомив, що на Бердянському напрямку ЗСУ просунулися на понад один кілометр.
"Тривають важкі протистояння та маневри, ударні підрозділи закріплюють на досягнутих рубежах", — розповів речник.
На Бердянському напрямку військові проводять аеророзвідку, розміновують території, завдають вогневого ураження росіянам і здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. Водночас на Мелітопольському напрямку положення без змін, каже Шершень.
У Повітряних Силах пояснили, чому ППО не може збивати ворожі дрони та ракети якомога далі від міст
Що відомо про ситуацію на фронті
Як повідомили у військовому командуванні, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках та закріплюються на досягнутих рубежах. Захисники завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
За даними Генштаба, минулої доби, 15 липня, українські Сили оборони ліквідували близько 500 загарбників, загалом з початку російської агресії окупанти втратили особового складу майже 237 700 вояк.
Зазначимо, що оскільки території перед російськими оборонними укріпленнями щільно заміновані, то український контрнаступ просувається повільно. Напередодні контрнаступу Україна отримала менше 15% від всього саперного та інженерного обладнання, яке просила у західних партнерів.
Як писала Рубрика, українські Сили оборони насьогодні змінили тактику ведення контрнаступу, що дало їм змогу скоротити втрати у військовій техніці, проте через це уповільнилася деокупація територій країни.