Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики запронувало внести зміни до закону України "Про охорону культурної спадщини", які дозволять вилучати з переліку спадщини об'єкти, котрі вважатимуться символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.
"Змінити державну політику щодо збереження та захисту культурної спадщини необхідно саме зараз, адже вона — один з головних чинників формування української ідентичності. Маємо позбавити український культурний простір від постколоніального баласту", — зазначив міністр Олександр Ткаченко.
Яке рішення?
"Проєктними рішеннями передбачається влаштування Тризуба на щиті монумента, який відповідає зображенню на малому Державному Гербі України. Тризуб замінить старий радянський герб", – пояснили в міністерстві.
Як це працює?
Замовник будівництва – Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Роботи планують розпочати найближчим часом. Раніше повідомляли, що при ідеальному сценарії декомунізація "Батьківщини-Матері" має завершитись до Дня незалежності 2024 року.
Як повідомляють, елементи для тризуба виготовлять із нержавіючої сталі "Запоріжсталі", частину – з металу закордонного виробника.
Як повідомив директор Українського інституту сталевих конструкцій Олександр Шимановський, вартість виготовлення проєктної документації на ремонт крана, що розташований всередині монумента, та заміну національної символіки становить 2,5 млн грн.
Власне будівельні та монтажні роботи загалом коштуватимуть приблизно 36 млн грн.
Зазначають, що весь монумент "Батьківщина-мати" був виготовлений зі сталі, виробленої на різних комбінатах України:
Під час виготовлення тризубу була відновлена формула сталі, яку використовували 42 роки тому при зведенні монумента, зазначила представниця компанії "Метінвест".
Що відомо про події навколо монументу Батьківщини-матері
"Батьківщина-мати", розміщена на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
У липні минулого року в додатку "Дія" пройшло опитування від мінкульту щодо долі радянського герба на щиті "Батьківщини-матері".
У ньому взяли участь понад 778 тисяч українців.
85 відсотків з них підтримали пропозицію замінити його на герб України.
Монумент "Батьківщина-мати" споруджено в 1981 році. Він є пам'яткою науки і техніки місцевого значення. Монумент вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.
Загальна висота монументу з постаментом — 102 метри.
Загальна площа меморіального комплексу "Батьківщина-Мать" становить 10 гектарів.
До нього входять музей із монументом "Батьківщина-мати", головна площа з алеєю Міст-героїв, чаша "Вогонь слави", виставка бойової техніки та озброєння, головний експозиційний корпус музею.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.