Забруднення пластиком на глибині коралових рифів стає більшим

Як свідчить дослідження, опубліковане у журналі Nature, на глибині забруднення коралових рифів пластиком стає більшим.

Про це пише The Guardian, повідомляє Рубрика.

Вчені зробили відкриття, що чим глибше знаходиться риф, то тим більше у ньому, ймовірно, буде пластикового сміття.

Дослідження показало, що коралові рифи забруднені пластиком, передусім вони обтяжені великими предметами з рибальського обладнання, зокрема мотузками та сітками.

Поширені також харчові обгортки та пластикові пляшки.

За словами дослідників, пластик становить "нову загрозу" для рифів, які вже постраждали від кліматичної кризи та надмірного вилову.

Дослідники вивчили 85 рифів у більш ніж 20 місцях, зокрема безлюдних атолах (коралових островах, які найчастіше мають форму розірваного або суцільного кільця) та рифах на глибині 150 метрів в Індійському, Тихому та Атлантичному океанах.

Вчені використовували спеціальне дайвінг-обладнання для дослідження у "мезофотичних" або сутінкових зонах на глибині 30-150 метрів під поверхнею.

Дослідницька група виявила пластикові матеріали в дуже віддалених місцях для дайвінгу

"Було дивно виявити, що кількість сміття збільшується з глибиною, оскільки глибші рифи загалом знаходяться далі від джерел пластикового забруднення", – сказав Луїз Роча, співдиректор ініціативи "Надія на рифи" Каліфорнійської академії наук.

Більше забруднення пластиком спостерігалося у рифах, розташованих ближче до густонаселених міст і ринків, а також морських заповідних територій, межі яких часто відвідують рибалки.

Майже три чверті всіх пластикових предметів були пов'язані з риболовлею

Дослідники відзначили, що пластик може поширювати хворобу коралів, а волосінь і сітка – пошкодити структуру рифів і завдати шкоди чисельності та різноманітності риби.

Коморські острови біля південно-східного узбережжя Африки виявилися найбільше постраждалими, вони були забруднені майже 84,5 тис. пластикових предметів на кожний квадратний кілометр.

Близько 88% усіх уламків були макропластиками розміром понад 5 сантиметрів

Найменш забрудненими виявилися Маршаллові острови, приблизно 580 штук на квадратний кілометр.

Вогняний їжак (Asthenosoma varium) зі шматком блакитного пластику

Однією з потенційних причин більшої кількості пластику на великих глибинах може бути посилення дії хвиль і турбулентності на поверхні, які можуть затягувати сміття глибше.

Нагадаємо, щороку в океан потрапляє 8 тонн пластику. Забруднення світових океанів пластиком щорічно обходиться суспільству у 2,5 млрд доларів шкоди.

Також Рубрика писала, як врятувати океан від забрудників за 5 кроків.

Свіжі дописи

  • Новини

Російські окупанти атакували Запоріжжя: відомо про поранених

Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Мінсоцполітики запускає онлайн-платформу про державну програму протезування

Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua  — на… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Львові переселенці з Донеччини організували вертеп

Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У Нацпарку на Одещині виявили птахів, забруднених мазутом

В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

У “Дії” знову доступна послуга автоматичного відкриття ФОП

На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Канада у межах операції UNIFIER підготувала понад 43 тисячі українських військових

У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.