Верховна Рада змінила процедуру банкрутства на час воєнного стану: як працює це рішення
Верховна Рада проголосувала за законопроєкт щодо окремої процедури банкрутства на час воєнного стану.
Про це повідомив перший заступник керівника парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк, пише Рубрика.
У чому проблема?
Через повномасштабне вторгнення росії в Україну багато суб'єктів господарювання стали неплатоспроможними. Окрім того через війну виникло багато перепон, щоб провести судові процедури банкрутства.
Яке рішення?
Як зазначається в пояснювальній записці, метою законопроєкту є спрощення доступу до процедур банкрутства суб'єктів господарювання на час воєнного стану.
13 липня відповідний законопроєкт №7442 у другому читанні та в цілому ухвалила Верховна Рада.
Як це працює?
Згідно з документом:
- на період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його скасування збори та комітет кредиторів можуть проводитися дистанційно;
- господарський суд зможе продовжувати строки проведення засідань;
- зупиняється нарахування відсотків на зобов'язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані згідно з планом санації чи плану реструктуризації боргів;
- справу про банкрутство (неплатоспроможність), коли неплатоспроможність зумовлена бойовими діями, може бути відкрито за заявою боржника без виплати авансової винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду.
Закон також дозволяє арбітражним керуючим здійснювати свої повноваження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) без додаткового звернення до господарського суду. Це зменшить строки розгляду справ і витрат, пов'язаних з їх розглядом.
Окрім того, передбачено забезпечення вимог кредиторів завдяки арешту майна не лише боржника, а й майна осіб, які несуть з боржником субсидіарну чи солідарну відповідальність.