ISW: саміт НАТО продемонстрував провал російських цілей, заради яких рф розпочала війну
Інститут вивчення війни вважає, що саміт НАТО у Вільнюсі продемонстрував, наскільки повномасштабне вторгнення росії в Україну відкинуло назад цілі, заради яких, як стверджує кремль, він розпочав війну.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на звіт ISW.
"Мета запобігти розширенню НАТО і, більше того, згорнути попередні раунди розширення Альянсу і відтіснити НАТО від кордонів Росії була однією із заявлених вимог Кремля перед вторгненням в Україну. Кремль постійно повторював цю мету протягом усієї війни.
Відсутність загального резонансу в російському інформаційному просторі з приводу подій на саміті НАТО, а також вступ Фінляндії до НАТО і згода Туреччини надіслати протокол про вступ Швеції, найімовірніше, свідчить про те, що Кремль усвідомив ці поразки і не хоче про них згадувати", – йдеться у звіті ISW.
В ISW зазначили, що у російському інформаційному просторі про саміт НАТО повідомлялося неупереджено і приглушено, що не відповідає масштабній поразці, яку саміт фактично представляє для довоєнних цілей рф.
Що відомо про вступ України до НАТО та допомогу союзників, яку оприлюднили під час саміту
Нагадаємо, що 11 липня у Вільнюсі стартував дводенний саміт НАТО.
У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Окрім того, Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".
Відмітимо, що підсумковий документ саміту НАТО у Вільнюсі не буде містити запрошення України до переговорів про членство, але передбачатиме можливість такого запрошення, коли союзники з цим погодяться й коли дозволять умови.
На противагу цьому, країни Альянсу висловили підтримку Україні у військовому забезпеченні.
Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларація про підтримку України" (Joint Declaration of Support for Ukraine).
На саміті Північноатлантичного Альянсу Зеленський зустрівся зі Столтенбергом.
Також президент України Володимир Зеленський провів переговори з лідерами Канади, Німеччини та Великої Британії.