fbpx
Сьогодні
13:40 12 Лип 2023

На саміті Північноатлантичного Альянсу Зеленський зустрівся зі Столтенбергом

Фото: Getty Images

12 липня, на полях Вільнюського саміту НАТО президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, після чого вони провели спільну пресконференцію.

Про це інформує Рубрика, посилаючись на Twitter Глави держави.

"Розпочав зустріч з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Сьогодні перше засідання Ради Україна-НАТО. Ми разом зробимо все, щоб все пройшло ефективно", – написав Зеленський.

Пізніше, під час спільної пресконференції Глава української держави зауважив:

"Україна розуміє, що не може бути членом НАТО, поки йде війна. Але чіткі сигнали про те, що це станеться, сьогодні звучали впевнено".

Своєю чергою, Столтенберг заявив, що рада Україна – НАТО є чітким інструментом, де Україна матиме право ініціативи зборів і консультацій. Окрім того, індивідуальні члени не зможуть заблокувати рішення по Україні.

Окрім того, Зеленський наголосив:

"У гарантіях безпеки для України від країн G7 має бути написано, що вони діють на шляху України до НАТО. Президент назвав це "дуже конкретним сигналом"".

Президент також відзначив, що є "дуже позитивні новини щодо нових пакетів оборонної підтримки" від партнерів: "На полях саміту ми вже почали ці зустрічі і маємо такі домовленості. Я за це дякую кожному з лідерів, які ці пакети нам запропонували". 

Столтенберг же підкреслив, що:

"Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше".

Зеленський надав оцінку результату саміту НАТО: "гарний, але якщо було б запрошення – був би ідеальним".

Що відомо про вступ України до НАТО та допомогу союзників, яку оприлюднили під час саміту

Нагадаємо, що 11 липня у Вільнюсі стартував дводенний саміт НАТО. 

У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Окрім того, Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".

Відмітимо, що підсумковий документ саміту НАТО у Вільнюсі не буде містити запрошення України до переговорів про членство, але передбачатиме можливість такого запрошення, коли союзники з цим погодяться й коли дозволять умови.

На противагу цьому, країни Альянсу висловили підтримку Україні у військовому забезпеченні.

Так, міністри оборони Франції та України на саміті НАТО у Вільнюсі підписали угоду, що передбачає збільшення військової допомоги нашій країні. А президент Франції Еммануель Макрон заявив у перший день саміту НАТО, що Франція поставить Україні ракети великої дальності SCALP, які є аналогом британської Storm Shadow.

Окрім того, Норвегія збільшить розмір фонду військової допомоги України у цьому році на 2,5 мільярди норвезьких крон (238,6 мільйона доларів). Її загальна вартість зросте до 10 мільярдів ($960 мільйонів).

Також, Німеччина заявила про новий пакет військової допомоги для Києва, який міститиме засоби ППО, бойові машини піхоти, снаряди й БпЛА загальною вартістю близько 600 млн євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: