На саміті Північноатлантичного Альянсу Зеленський зустрівся зі Столтенбергом
12 липня, на полях Вільнюського саміту НАТО президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, після чого вони провели спільну пресконференцію.
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Twitter Глави держави.
"Розпочав зустріч з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Сьогодні перше засідання Ради Україна-НАТО. Ми разом зробимо все, щоб все пройшло ефективно", – написав Зеленський.
Пізніше, під час спільної пресконференції Глава української держави зауважив:
"Україна розуміє, що не може бути членом НАТО, поки йде війна. Але чіткі сигнали про те, що це станеться, сьогодні звучали впевнено".
Своєю чергою, Столтенберг заявив, що рада Україна – НАТО є чітким інструментом, де Україна матиме право ініціативи зборів і консультацій. Окрім того, індивідуальні члени не зможуть заблокувати рішення по Україні.
Окрім того, Зеленський наголосив:
"У гарантіях безпеки для України від країн G7 має бути написано, що вони діють на шляху України до НАТО. Президент назвав це "дуже конкретним сигналом"".
Президент також відзначив, що є "дуже позитивні новини щодо нових пакетів оборонної підтримки" від партнерів: "На полях саміту ми вже почали ці зустрічі і маємо такі домовленості. Я за це дякую кожному з лідерів, які ці пакети нам запропонували".
Столтенберг же підкреслив, що:
"Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше".
Зеленський надав оцінку результату саміту НАТО: "гарний, але якщо було б запрошення – був би ідеальним".
Що відомо про вступ України до НАТО та допомогу союзників, яку оприлюднили під час саміту
Нагадаємо, що 11 липня у Вільнюсі стартував дводенний саміт НАТО.
У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Окрім того, Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".
Відмітимо, що підсумковий документ саміту НАТО у Вільнюсі не буде містити запрошення України до переговорів про членство, але передбачатиме можливість такого запрошення, коли союзники з цим погодяться й коли дозволять умови.
На противагу цьому, країни Альянсу висловили підтримку Україні у військовому забезпеченні.
Так, міністри оборони Франції та України на саміті НАТО у Вільнюсі підписали угоду, що передбачає збільшення військової допомоги нашій країні. А президент Франції Еммануель Макрон заявив у перший день саміту НАТО, що Франція поставить Україні ракети великої дальності SCALP, які є аналогом британської Storm Shadow.
Окрім того, Норвегія збільшить розмір фонду військової допомоги України у цьому році на 2,5 мільярди норвезьких крон (238,6 мільйона доларів). Її загальна вартість зросте до 10 мільярдів ($960 мільйонів).
Також, Німеччина заявила про новий пакет військової допомоги для Києва, який міститиме засоби ППО, бойові машини піхоти, снаряди й БпЛА загальною вартістю близько 600 млн євро.