fbpx
Сьогодні
Фото 15:57 11 Лип 2023

У парку львів’яни та шведи провели екодень та плоггінг

Екосніданок-розмова про досвід Швеції в управлінні відходами та плоггінг у парку "Горіховий гай" за участі екосвідомих містян, представників посольства Швеції та першого заступника міського голови Львова – таким був екодень, організований 8 липня компанією Sigma Software та ГО "Нуль відходів Львів".

Про це інформує Рубрика.

Захід приурочили 500-річчю незалежності Швеції – країні, яка є світовим лідером у питанні управління відходами: від запобігання утворенню до роздільного збору та перероблення.

Про те, що вже вдалося організувати у Львові і які практики ми можемо запозичити у Швеції з питань культури та стандартів управління відходами, розповіла Ірина Миронова, виконавча директорка ГО "Нуль відходів Львів".

"Досвід Швеції є релевантним для Львова. Продовжується будівництво заводу механіко-біологічної переробки побутових відходів. У цій роботі ми опираємося на досвід багатьох країн, зокрема і шведський. Ключовими питаннями є налагодження інфраструктури і співпраця з мешканцями для вибудови поведінкових моделей.

Львів продовжує роботу на шляху до здобуття статусу міста нуль відходів. І такий статус – це про зміст, про цінності, про структуру багатьох речей, на основі яких прийнята стратегія розвитку Львова.

Ми живемо у період активної війни і мусимо зважати на всі обставини навколо. З одного боку ЗСУ героїчно боронять державу і деокуповують територію, з іншого – ми вже маємо думати і робити дії для перебудови України, щоб стати сильнішими. Зокрема, в екологічній сфері. Тому такі ініціативи, які реалізовує громадська організація.

"Нуль відходів Львів" про правильне управління відходами, зменшення кількості їх утворення, важливість переходу до циркулярної економіки – це ті ініціативи, що дозволяють нам бути сильнішими. І наше місто може стати у цьому лідером", – прокоментував Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Тимчасово повірений у справах Швеції в Україні Леннарт Ліннер наголосив, що запобігання утворенню відходів є першим кроком в ієрархії управління ними. Це пріоритет шведського законодавства про відходи.

"Рециклювання матеріалів зменшує вплив на довкілля шляхом економії енергії та природних ресурсів. Біологічне перероблення замикає екоцикл і повертає поживні речовини в ґрунт.

У Швеції кожен муніципалітет відповідає за те, щоб побутові відходи в межах громади транспортувалися, перероблялися або утилізувалися. Домогосподарства несуть відповідальність за розділення та зберігання відходів у доступних контейнерах і вони повинні дотримуватися місцевих правил поводження з відходами. Підприємства несуть відповідальність за утилізацію своїх відходів та відходів, на які не поширюється відповідальність виробника.

Мені приємно поділитися з вами досвідом Швеції. Наша країна і надалі підтримуватиме Україну на цьому шляху", – додав Леннарт Ліннер.

Заступник посла Швеції в Україні Каспер Андерсон перебуває в Україні лише місяць. Впродовж свого першого візиту до Львова він доєднався до цих заходів.

"Вперше візьму участь у плоггінгу – мені цікаві такі події. Так, вдома я сортую відходи, бо це важливо. Сьогодні я почув багато цікавих речей для себе і захоплююся роботою вашої організації. Навіть в умовах війни ви пропагуєте важливі екологічні цінності. Це дуже потрібно", – розповів Каспер Андерсон.

Екодень продовжився плоггінгом у парку "Горіховий гай". З мішками для різних видів відходів учасники вирушили прибирати один з ярів. Серед знайденого, крім скляних та пет-пляшок, металевих банок з–під напоїв, обгорток від солодощів були й поломаний дитячий візочок, корпус від комп'ютера, залишки арматури. Відсортовану вторсировину віддадуть на переробку, а змішані відходи вивезе перевізник.

"Належне управління відходами сприяє зменшенню впливу на клімат і досягненню глобальних цілей сталого розвитку та національних екологічних цілей. Для успішних змін потрібні дії на всіх рівнях: від щоденної поведінки кожного мешканця до державних програм. Своєю роботою ми привертаємо увагу до цієї теми. Чимало заходів нам вже вдалося провести в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU), яка реалізовується Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки уряду Швеції. Сьогодні маємо нагоду попрацювати спільно з представниками посольства Швеції в Україні і це надихає. Стан довкілля, як ніколи на часі. І від нас залежить, що буде з Україною далі", – наголосила Ірина Миронова.

Нагадаємо, команда Zero Waste Alliance Ukraine створила інтерактивну модель міста, яка зображує сучасну систему управління відходами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: