Про це заявив державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен в інтерв'ю телеканалу ABC.
"У нас є єдиний альянс, який збирається продемонструвати дуже практичними способами свою незмінну підтримку України, включно зі шляхом до членства", – сказав Держсекретар.
В окремому інтерв'ю на NBC Блінкен наголосив на чіткій демонстрації прогресу, якого Україна досягла на шляху до членства. Представник Білого дому додав, що це буде відображено в рішеннях саміту, а також в роботі, яку ще потрібно виконати.
"Я думаю, що всі, включно з президентом Зеленським, чітко усвідомлюють, що під час війни членство не може відбутися, але вони досягли реального прогресу, і альянс визначить подальші реформи як у сфері безпеки, так і в сфері демократії, які необхідні для продовження руху цим шляхом", підкреслив Блінкен.
Зазначимо, що раніше президент Володимир Зеленський розкритикував країни-члени НАТО через їхню позицію щодо України. Адже Київ отримав сигнал про те, що партнери в кулуарах обговорюють формулювання на саміті без України.
Що відомо про прагнення України вступити до НАТО
Нагадаємо, що 11 липня у Вільнюсі стартував дводенний саміт НАТО. На якому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв, що Україна отримає від союзників "сильне повідомлення" за підсумками зустрічі.
Україна чітко розуміє, що зможе приєднатися до Північноатлантичного Альянсу тільки після завершення бойових дій. Проте держава хоче на саміті Альянсу у Вільнюс отримати політичне рішення щодо підтримки вступу.
При чому, президент Зеленський впевнений, що Україна має всі підстави для отримання політичного запрошення щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу на саміті НАТО на початку липня.
Вільнюський муніципалітет приєднається до ініціативи підтримки вступу України до НАТО – 7-11 липня у литовській столиці вивісять щонайменше 33 тисячі українських прапорів.
Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні розповів, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери ухвалять пакет щодо України, який міститиме три основні елементи. Водночас він не став розкривати зміст майбутнього рішення НАТО щодо членства України.
У свою чергу, глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що країни-члени НАТО погодилися скасувати ПДЧ для України.
До того ж Україна хоче отримати гарантії безпеки від Заходу на період, доки вона не стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу.
Окрім того, додамо, що узгодженого рішення щодо того, якими будуть формулювання у комюніке саміту щодо України та її євроатлантичних прагнень, союзники НАТО все ще не мають.
Тим часом Financial Times зазначає, що на саміті, ймовірно, ухвалять своєрідну багатосторонню декларацію щодо окремих зобов'язань країн по Україні.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.