fbpx
Сьогодні
13:09 11 Лип 2023

Датчики радіації у вигляді мідій розробили науковці у Гонконзі: навіщо це рішення

Фото: Adrian Yu/The Epoch Times

Для моніторингу рівня радіоактивних речовин у морській воді Університет освіти Гонконгу (EdUHK) та Університет Гонконгу провели міжвідомче дослідження та розробили пристрій під назвою штучна мідія.

Про це пише Рубрика, посилаючись на MDPI Open Access Journals.

У чому проблема?

"В останні кілька десятиліть унаслідок антропогенної діяльності, такої як видобуток корисних копалин, перероблення та скидання з атомних електростанцій, у навколишнє середовище було викинуто значні кількості радіоактивних сполук.

У результаті нині штучні радіонукліди широко зустрічаються у водному середовищі.

Аварія на АЕС Фукусіма в 2011 р., наприклад, призвела до викиду величезної кількості радіації (340−800 ПБк) у морське середовище, що призвело до сильного забруднення", — пишуть автори дослідження.

Ву пояснив, що наявні методи вимірювання вмісту радіоактивних речовин у морській воді вимагають збирання сотень літрів води і включають складні процедури відбору проб і попередньої обробки.

Яке рішення?

Штучна мідія була винайдена професором Рудольфом Ву Шіу-Суном і його командою з факультету природничих наук та екологічних досліджень EdUHK.

Як це працює?

Як повідомляють винахідники, вона має схожість із природними мідіями та вміє визначати концентрацію різних металів в океані. Пристрій використовувався в 29 країнах і регіонах світу.

У своєму торішньому дослідженні команда зосередилася на перевірці здатності пристрою поглинати і виділяти три поширені радіоактивні речовини, що містяться в ядерних відходах: уран, стронцій і цезій.

Штучну мідію помістили в морську воду з різною концентрацією цих речовин, щоб оцінити її здатність поглинати і вивільняти їх. Результати показали, що пристрій досягає насичення радіоактивними речовинами протягом семи-восьми тижнів.

Потім команда перемістила датчики в чисту морську воду, раніше очищену від радіоактивних забруднювачів. Вимірявши концентрацію цих речовин, що накопичилися в мідіях, дослідники змогли точно визначити концентрацію ядерних забруднювачів у морській воді.

Як запевнив Ву, використовуючи штучну мідію, уряди або влада можуть економічно ефективно контролювати рівень ядерного забруднення у водоймах на регулярній основі.

Науковці повідомляють, що вартість одного пристрою моніторингу становить лише 1 долар США, що є сміховинною ціною за екологічну та продовольчу безпеку.

Нагадаємо, в Американському ядерному товаристві вважають, що навіть найгірший сценарій розвитку подій на захопленій російськими військовими Запорізькій атомній електростанції не буде становити радіологічної небезпеки для населення.

Як писала Рубрика, ситуація на ЗАЕС залишається стабільною та контрольованою, попри підрив російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: