Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву глави МЗС України Дмитра Кулеби в інтерв'ю ARD.
"Я закликаю уряд Німеччини не повторювати помилок, зроблених канцлером Меркель у 2008 році, яка чітко висловилася проти інтеграції України до НАТО. Результатом стала ще більш агресивна поведінка Росії – дивіться Грузію, ворожнечу до Заходу і нинішню агресію щодо України", – сказав Кулеба.
За його словами, вже є переважна більшість членів НАТО, які підтримують швидший вступ України до Альянсу.
Варто зазначити, що у 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті Німеччина і Франція виступили проти членства України та надання країні Плану дій для приєднання до Альянсу.
Німеччина хоче відтермінувати вступ України до НАТО
На саміті НАТО у Вільнюсі Німеччина збирається наполягати на відстрочці вступу України до Альянсу через побоювання, що цей крок може призвести до війни НАТО з росією.
Джерело Telegraph в Альянсі повідомило, що Берлін використає щорічний саміт НАТО у Вільнюсі, щоб закликати інших членів зосередитися на гарантіях безпеки, а не на пропозиціях щодо членства, щоб допомогти Україні захистити себе за відсутності вступу.
"Берлін стримано ставиться до перспективи негайного членства. Йому потрібен процес і час, щоб розробити гарантії, щоб фактично заблокувати членство. Берлін не хоче, щоб Володимир Путін потенційно випробовував статтю 5", – заявило джерело.
Зазначимо, що згідно зі статтею 5, напад на одного члена НАТО вважається нападом на всіх.
Також раніше повідомлялося, що Сполучені Штати вирішили відмовитися від Плану дій щодо членства в НАТО для України. Однак Німеччина не погодилася з текстом заяви про відносини України з Північноатлантичним альянсом.
Що відомо про прагнення України вступити до НАТО
Україна чітко розуміє, що зможе приєднатися до Північноатлантичного Альянсу тільки після завершення бойових дій. Проте держава хоче на саміті Альянсу у Вільнюсі, який пройде 11-12 липня, отримати політичне рішення щодо підтримки вступу.
При чому, президент Зеленський впевнений, що Україна має всі підстави для отримання політичного запрошення щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу на саміті НАТО на початку липня.
Вільнюський муніципалітет приєднається до ініціативи підтримки вступу України до НАТО – 7-11 липня у литовській столиці вивісять щонайменше 33 тисячі українських прапорів.
Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні розповів, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери ухвалять пакет щодо України, який міститиме три основні елементи. Водночас він не став розкривати зміст майбутнього рішення НАТО щодо членства України.
У свою чергу, глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що країни-члени НАТО погодилися скасувати ПДЧ для України.
До того ж Україна хоче отримати гарантії безпеки від Заходу на період, доки вона не стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу.
За даними видання Politico, група західних союзників у НАТО в останню хвилину проводить переговори щодо завершення підготовки декларації щодо гарантій безпеки для України перед самітом. Тим часом Financial Times зазначає, що на саміті, ймовірно, ухвалять своєрідну багатосторонню декларацію щодо окремих зобов'язань країн по Україні.
"Укрзалізниця" оновила квитки на потяги. Відтепер у проїзних документах немає дубляжу російською мовою. Про це повідомив заступник… Читати більше
У Києві тривають підготовчі роботи з відновлення Миколаївського костелу, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу 20… Читати більше
Китайське судно Yi Peng 3, екіпаж якого підозрюють у навмисному розриві двох кабелів зв’язку в Балтійському морі,… Читати більше
Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII,… Читати більше
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними… Читати більше
Україна продовжить завдавати ударів по військових об'єктах на території російської федерації. Про це заявив президент… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.