Про це пише Рубрика, посилаючись на Твіттер Генсека НАТО Єнса Столтенберга.
Очільник Альянсу повідомив, що провів зустріч з Ердоганом та прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном, після якої турецький лідер погодився підтримати вступ Швеції до Альянсу.
Генсек НАТО також констатував, що Швеція виконала всі умови меморандуму, укладеного на минулорічному саміті Альянсу в Мадриді, аби задовольнити занепокоєння Туреччини в питанні безпеки.
"Радий повідомити, що після зустрічі, яку я провів з Ердоганом і прем'єр-міністром Швеції, президент Ердоган погодився якнайшвидше надіслати протокол про приєднання Швеції до Великих національних зборів і забезпечити ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх союзників НАТО сильнішими та безпечнішими", підкреслив генсек.
Що відомо про вступ Швеції до НАТО
Нагадаємо, Швеція подала заявку на вступ до НАТО ще минулого року разом з Фінляндією. З того часу її членство ратифікували всі союзники Альянсу, крім Угорщини та Туреччини.
Анкара пояснювала свої дії тим, що Стокгольм нібито приховує терористів. Влада Туреччини мала на увазі курдські групи, які вони вважають терористичними.
Також скандал викликала і акція зі спаленням Корану у Стокгольмі, після якої Туреччина різко розкритикувала Швецію.
Що відомо про прагнення України вступити до НАТО
Україна чітко розуміє, що зможе приєднатися до Північноатлантичного Альянсу тільки після завершення бойових дій. Проте держава хоче на саміті Альянсу у Вільнюсі, який пройде 11-12 липня, отримати політичне рішення щодо підтримки вступу.
При чому, президент Зеленський впевнений, що Україна має всі підстави для отримання політичного запрошення щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу на саміті НАТО на початку липня.
Вільнюський муніципалітет приєднається до ініціативи підтримки вступу України до НАТО – 7-11 липня у литовській столиці вивісять щонайменше 33 тисячі українських прапорів.
Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні розповів, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери ухвалять пакет щодо України, який міститиме три основні елементи. Водночас він не став розкривати зміст майбутнього рішення НАТО щодо членства України.
У свою чергу, глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що країни-члени НАТО погодилися скасувати ПДЧ для України.
До того ж Україна хоче отримати гарантії безпеки від Заходу на період, доки вона не стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу.
15 січня південнокорейські слідчі зайшли до президентської резиденції, аби затримати президента Юн Сок Йоля, якому… Читати більше
15 січня у Львівській області внаслідок масованого російського ракетного удару сталося влучання в об’єкти критичної… Читати більше
15 січня президент Володимир Зеленський відвідає Польщу, де відбудеться зустріч Глави держави з прем’єр-міністром країни… Читати більше
Минулої доби, 14 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 70 штурмів.… Читати більше
Німецький уряд оновив перелік переданої Україні військової допомоги, серед якої тисячі артилерійських снарядів та ударні… Читати більше
У самому центрі столиці на вулиці Хрещатик зайнялася електропідстанція. Про це пише Рубрика, посилаючись на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.