Як інформує Рубрика, про це пише Express.
У чому проблема?
Не секрет, що саме по собі куріння є шкідливою звичкою, проте тепер дослідники вважають, що сигаретні фільтри, замість того, щоб зробити куріння безпечнішим, діють зовсім навпаки.
Насправді вони збільшують небезпеку для здоров'я та завдають колосальної шкоди навколишньому середовищу.
Саме такого висновку у своєму новому дослідженні дійшли вчені-екологи зі Швеції.
Яке рішення?
Дослідники дійшли висновку, що сигаретні фільтри варто "цілком прибрати з ринку".
Як це працює?
Зазначимо, що сигаретні фільтри були винайдені у 1950-х роках для того, щоб зробити сигарети "безпечнішими". Сьогодні ж вони використовуються в 90% сигарет, що продаються. Статистика свідчить, що щорічно людство викурює близько 4,5 трильйона цигарок із фільтром, до того ж 65% із них не викидаються у відро для сміття або в попільничку.
У новому дослідженні вчені з Нетеборгського університету зосередилися на тому, щоб зрозуміти, як сигаретні фільтри впливають на здоров'я людини й довкілля. За словами співавторки дослідження, екотоксикологині професорки Бетані Карні-Алмрот, вони з колегами виявили, що сигаретні фільтри не просто не роблять куріння безпечнішим, а й украй небезпечні для здоров'я, оскільки наповнені "тисячами токсичних хімікатів і мікропластикових волокон".
Дослідники дійшли висновку, що щорічно з фільтрів у довкілля потрапляє близько 0,3 мільйона тонн пластикових волокон. Для порівняння, це приблизно стільки ж, скільки викидається з одягу через усі побутові пральні машини у світі.
Під час дослідження вчені піддали личинок водних комарів впливу токсинів, виявлених після куріння, а також речовин, які є у фільтрі від початку. Результати аналізу свідчать, що токсини в сигаретних фільтрах призвели до збільшення смертності молодих комах на 20%.
Зазначимо, що попередні дослідження вже показали, що токсини у фільтрах можуть несприятливо впливати на різні водні організми. Інше дослідження показало, що всього 2 недопалки, залишені в літрі води на 4 дні, виділяють токсини в достатньої концентрації, щоб убити рибу.
Професорка Карні-Алморт зазначає, що сигаретні фільтри також є основним джерелом мікропластику, що потрапляє в навколишнє середовище. Саме тому дослідники наполягають, що сигаретні фільтри слід визнати небезпечними для здоров'я людини та навколишнього середовища й повністю заборонити, перейшовши на сигарети без фільтра.
Довідка
Цьогоріч народні депутати зробили великий поступ у боротьбі з курінням в Україні. 11-го липня набув чинності Закон №1978, що забороняє курити в громадських місцях як звичайні, так і електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну. Крім того, медичне попередження на пачках сигарет збільшується до 65% від розміру пакування. Також забороняється продаж сигарет зі смаками та ароматами, а ще реклама та стимулювання продажів тютюнових виробів.
Окрім того, опитування показало, що 80% українців готові захищати своє право на бездимне середовище.
Таліби провели рейд на офіс єдиної в Афганістані жіночої радіостанції Radio Begum та призупинили її… Читати більше
Періодичне контрольоване затоплення цих територій покращує ріст рослинності, збільшує поглинання вуглецю та зменшує загальні викиди… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ворожого удару по Ізюму, що у Харківській області, зросла до 6 осіб.… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації.… Читати більше
Між Україною та росією відбувся черговий обмін військовополоненими, під час якого обміняти вдалося 150 українських… Читати більше
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.