ФРН хоче відтермінувати вступ України до Альянсу, оскільки боїться війни з росією, – ЗМІ

На саміті у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня, Федеративна республіка Німеччина планує наполягати на відтермінуванні вступу України до Північноатлантичного Альянсу, оскільки вважає, що цей крок може призвести до війни НАТО з російською федерацією.

Про це пише видання Telegraph з посиланням на своє джерело.

Як розповів співрозмовник Telegraph в НАТО, Берлін скористається самітом Альянсу у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України, а не на пропозиціях про членство в Альянсі.

"Берлін стримано ставиться до перспективи запропонувати (Україні – ред.) негайне членство (в НАТО – ред.). Потрібен час для розробки гарантій, які, по суті, заблокують членство…

Берлін не хоче, щоб Володимир Путін потенційно тестував статтю 5", сказав він.

Довідка

Нагадаємо, що згідно зі статтею 5 Північноатлантичного договору, якщо будь-яка з держав–членів НАТО стане жертвою збройного нападу, усі інші члени Альянсу вважатимуть цей акт насильства збройним нападам на них усіх. А тому вживатимуть заходи, які вважатимуть необхідними, щоб допомогти країні НАТО, на яку скоєно напад.

Що відомо про прагнення України вступити до НАТО

Україна чітко розуміє, що зможе приєднатися до Північноатлантичного Альянсу тільки після завершення бойових дій. Проте держава хоче на саміті Альянсу у Вільнюсі, який пройде 11-12 липня, отримати політичне рішення щодо підтримки вступу.

При чому, президент Зеленський впевнений, що Україна має всі підстави для отримання політичного запрошення щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу на саміті НАТО на початку липня.

Вільнюський муніципалітет приєднається до ініціативи підтримки вступу України до НАТО – 7-11 липня у литовській столиці вивісять щонайменше 33 тисячі українських прапорів.

Пізніше президент Володимир Зеленський закликав президента США Джо Байдена запросити Україну до НАТО вже зараз – навіть якщо країна приєднається до Альянсу після війни.

Окрім того, президент Туреччини Реджеп Ердоган під час спільного брифінгу з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Україна заслуговує бути членом НАТО.

Зазначимо, президент США Джо Байден заявив, що не має наміру спрощувати вимоги для України на шляху до НАТО.

Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні розповів, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери ухвалять пакет щодо України, який міститиме три основні елементи. Водночас він не став розкривати зміст майбутнього рішення НАТО щодо членства України.

Відмітимо, що Португалія стала двадцять третьою державою, що уклала подібну декларацію з Україною. Напередодні, 22 країною стала Болгарія, яку Володимир Зеленський відвідав раніше цього тижня.

Свіжі дописи

  • Новини

У ГУР повідомляють, що росіяни збільшили кількість запитів для пошуку зниклих безвісти військових у Курській області

З серпня минулого року через проєкт "Хочу найти" надійшов 3 тис. 081 запит від членів… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У Києві з 3 по 6 березня відбудеться карʼєрний фестиваль JOB EXPO

У столиці з 3 по 6 березня пройде карʼєрний фестиваль JOB EXPO, на якому учасники… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

ISW: москва намагається представити підтримку Пекіну більшою, ніж вона є насправді

Експерти Інституту вивчення війни припускають, що кремль, імовірно, намагається показати, що Китай більше поділяє позицію… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Уперше воїни ЗСУ на Лиманському напрямку знищили російський шляхопрокладач БАТ-2

На Лиманському напрямку російські окупанти великими силами тиснуть на українських захисників. Проте Сили оборони не… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Шмигаль: уряд виділить ще майже 8 млрд гривень на закупівлю дронів

Одним із ключових векторів роботи Кабінету Міністрів залишається посилення самодостатності України. На закупівлю безпілотників уряд… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Закупівля дронів у Prozorro: хто найбільші замовники та які суми контрактів

У 2024 році на закупівлі безпілотників у Prozorro уклали угод на 15,4 млрд грн. Це… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.