fbpx
Сьогодні
16:21 07 Лип 2023

До європейської ініціативи ППО "Небесний щит" приєднались нейтральні Швейцарія та Австрія

[;ua]Фото: Ілюстративне DEFENCE UAPhoto:Illustrative DEFENCE UA

У п'ятницю, 7 липня, міністри оборони Швейцарії, Німеччини та Австрії підписали меморандум про взаєморозуміння щодо участі в європейській ініціативі "Небесний щит".

Про це повідомив швейцарський уряд, інформує Рубрика.

Згідно з повідомленням, до Берна у п'ятницю прибули міністри оборони Австрії та Німеччини.

Головними темами їх зустрічі були:

  • безпекова ситуація в Європі,
  • наслідки війни в Україні,
  • тристороння співпраця т,
  • військова миротворчість.

Три міністри оборони підписали меморандум про взаєморозуміння щодо участі в європейській ініціативі "Небесний щит" (ESSI).

"Небесний щит" – це німецька ініціатива з наземної протиповітряної оборони в Європі, започаткована в серпні 2022 року і спрямована на посилення протиповітряної оборони в Європі і кращу концентрацію зусиль у цій галузі.

ESSI має на меті краще координувати і, де це доречно, об'єднувати проєкти закупівель у сфері протиповітряної оборони в Європі.

Це дасть змогу використовувати економію від масштабу, покращити оперативну сумісність, а отже, уможливить співпрацю в галузі підготовки, технічного обслуговування і логістики, заявили у швейцарському уряді.

Кожна країна-учасниця контролює ступінь своєї участі в ініціативі. В рамках цього меморандуму Швейцарія вивчатиме, в яких сферах вона посилить співпрацю.

Нейтральні держави можуть брати участь у багатьох сферах ініціативи, підкреслили в уряді Швейцарії. Швейцарія і Австрія виклали свої умови щодо нейтралітету в додатковій декларації, заявивши, наприклад, що вони не братимуть участі і не будуть залучені в міжнародні військові конфлікти.

Довідка

З підписанням меморандуму про взаєморозуміння Швейцарія і Австрія приєднуються до 17 європейських держав, які вже беруть участь в ініціативі.

Проєкт має допомогти закрити існуючі прогалини у нинішньому захисному щиті для Європи. Проблеми існують, наприклад, у сфері балістичних ракет, які досягають великих висот на своїй траєкторії, а також у захисті від безпілотників і крилатих ракет.

Раніше Рубрика писала, що 15 європейських країн-членів НАТО розпочали проєкт зі створення кращої європейської системи протиповітряної оборони.

Також інформували, що Столтенберг наголосив, що пріоритет допомоги Україні – це посилення протиповітряної оборони.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: