Про це повідомляють на сайті норвезького уряду, пише Рубрика.
У чому проблема?
Через повномасштабну війну України з росією, сотні тисяч українців з дітьми змушені були шукати прихистку за кордоном.
За даними ООН, станом на 4 липня цього року, загалом кількість українських біженців за кордоном нині сягає 6,3 мільйона людей. Це наймасштабніший потік утікачів з часів Другої світової війни. Більшість біженців – жінки та діти.
Усіх потрібно забезпечити не тільки житлом, але й надати можливість відвідувати заклади освіти.
За оцінками Кільського інституту світової економіки, уряди європейських країн виділили на прихисток для українців вже понад 43 млрд євро.
Яке рішення?
У Норвегії дозволили відривати тимчасові дитячі садки та центри для дітей, щоб прийняти маленьких українців.
Як це працює?
Постанова Міністерства освіти набуде чинності з 1 серпня. Нові правила для дошкільних закладів дозволять муніципалітетам приймати більше переселенців із України.
Зазначають, що постанова дозволить також тимчасово розширювати вже наявні дитячі садки у зв'язку із прибуттям українських біженців.
Нові правила покликані забезпечити місця у дошкільних закладах для усіх, хто їх потребує.
Міська влада матиме право погоджувати заявки на відкриття таких закладів, а також надавати тимчасові субсидії. Це стосується і приватних дитсадків.
Такі дозволи та гранти можуть надавати на термін до 3 років.
Між тим у Норвезькій конфедерації освіти вважають, що застосовувати право відкривати нові дитсадки слід обмежено через ризик, що тимчасові заклади будуть гірше обладнані та виникнуть проблеми із персоналом.
Постанова втратить чинність разом із завершенням дії тимчасових правил закону про дитячі садки, які уряд Норвегії продовжив до 1 липня 2024 року.
Раніше повідомлялося, що уряд Норвегії виділить більше грошей на прийом біженців з України. Муніципалітети отримають додаткові 4200 євро за кожного поселеного біженця. Країна вже надала прихисток понад 48 тисячам українців.
Як писала Рубрика, 10-річний Марк, у якого мама-українка, а сам він народився та живе у Швейцарії, не зміг лишатися осторонь, коли почалося повномасштабне вторгнення.
Хлопець придумав кулінарні марафони, завдяки яким зібрав 117 000 гривень для українських військових.
Президент Володимир Зеленський прокоментував зацікавленість президента США Дональда Трампа у рідкісноземельних металах, які знаходяться в українських надрах,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі. Про це пише… Читати більше
На Грибовицькому полігоні завершили перший етап рекультивації. Це найскладніша частина робіт, під час якої створили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів нараду про розвиток українських Повітряних сил. Під час зібрання присутні… Читати більше
За процесуального керівництва Спеціалізованих екологічних прокуратур Офісу Генпрокурора та Херсонської обласної прокуратури до суду скеровано… Читати більше
Повітряні сили ЗСУ 3 лютого завдали високоточного удару по пункту управління одного з підрозділів російської армії в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.