Італія разом із Польщею виступили за реальні гарантії НАТО безпеки для України

Італія разом із Польщею наполягають на реальних гарантіях безпеки для України з боку НАТО.

Позиції Італії та Польщі з цього питання збігаються, повідомляє Sky News.

За словами прем'єр-міністра Італії Джорджі Мелоні, це має статися на саміті у Вільнюсі, який розпочнеться наступного тижня. Про які саме гарантії йдеться, Мелоні не сказала, але зауважила, що Європа має усвідомлювати загрозу наслідків з «ефектом доміно».

Мелоні під час візиту до Варшави вимагала від НАТО надати гарантії безпеки для України. За її словами, це має статися під час саміту Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі, який розпочнеться наступного тижня.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, своєю чергою, заявив, що повністю погоджується з Мелоні у цьому питанні. За словами Моравецького, обидві країни дотримуються тієї позиції, що Україні мають надати найсильніші гарантії безпеки, які лише можливі.

Сьогодні президент Литви Гітанас Науседа заявив, що на саміті НАТО у Вільнюсі вдасться домовитися про такі зобов'язання перед Україною, «які її не розчарують».

"У мене є відчуття, що ми ще знайдемо ті формулювання, які не розчарують українців і скажуть більше, ніж ми звикли озвучувати", – заявив Гітанас Науседа в коментарі виданню LRT.

Він також уточнив, що окремі держави їдуть до Вільнюса зі своїми додатковими пакетами підтримки України.

НАТО має у прискореному порядку прийняти Україну до свого складу, а до вступу — надіслати в країну експедиційний корпус, таку думку висловив 5 липня оглядач британської газети Times Роджер Бойєс.

Він вважає, що Північноатлантичний альянс на Вільнюському саміті має запустити процедуру прискореного прийняття України до свого складу.

Ця війна в Європі ведеться переважно за допомогою техніки, зброї та розвідданих від США, чиї найактивніші союзники — Велика Британія, що пішла з ЄС, і Польща — одна з передовиків команди новобранців Євросоюзу. Це підказує, яким чином НАТО потрібно змінитися, сплести воєдино трансатлантичний процес прийняття рішень, почати колективно визначати нові загрози з боку путінської росії, побудувати більш інтегрований військово-промисловий комплекс і оволодіти майстерністю формування коаліцій з воюючими партнерами, які цього бажають, — зазначив Бойєс.

Свіжі дописи

  • Новини

Дві Марії: у Києві відкрилася унікальна виставка двох видатних українських художниць наївного мистецтва

21 листопада в Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилась виставка «Дві Марії». Експозиція присвячена творчості двох… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Штраф за порушення військового обліку можна буде сплатити через Резерв+, – Міноборони

Міністерство оборони планує додати в застосунок «Резерв+» функцію сплати штрафів за порушення правил військового обліку. Про це заступниця… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

путін заявив про продовження випробувань “Орешника”: планується серійне виробництво

російський лідер володимир путін заявив про успішне випробування ракетної системи «Орешник», якою росіяни поцілили по… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Уряд затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки України

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки, розроблений Міністерством оборони. Про це пише… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Дані розвідки не варто сприймати як вихідний: Зеленський прокоментував скасування засідання ВР

Коли в Україні немає повітряної тривоги та російських обстрілів, усі органи влади, державні структури, виробництва… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

З початку доби росія запустила по Україні понад 110 дронів: Сили оборони збили 64 безпілотники

Починаючи з ночі 22 листопада росія не припиняє атакувати Україну ударними дронами типу "Shahed" та… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.