fbpx
Сьогодні
Відео 13:43 04 Лип 2023

У Києво-Печерській лаврі комісія опечатує звільнені корпуси

Під Лаврою починає збиратися натовп. Фото: NV Telegram

Сьогодні, 4 липня, на територію Києво-Печерської лаври прибула комісія національного заповідника. Проводиться перевірка та опечатування звільнених корпусів Лаври.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, інформує Рубрика.

Йдеться про 5 об'єктів на території так званої Нижньої лаври. 5 червня комісія Мінкульту за результатами роботи передала заповіднику акти повернення об'єктів Нижньої лаври. Тож заповідник продовжує розпочату роботу щодо фактичного повернення приміщень, які належать державі.

У міністерстві наголосили, що заповідник не перешкоджає здійсненню релігійної діяльності чоловічого монастиря УПЦ МП, який діє на території Лаври. Але доступ до частини приміщень, які не задіяні в релігійній діяльності монастиря — торговельних, виробничих, готельних — є порушенням цільового використання культових будівель, тож має бути першочергово обмежений.

Тим часом в УПЦ МП заявили, що Мінкульт "направив комісію" у Києво-Печерську лавру, щоб в "антизаконний спосіб суди ще тривають) продовжувати опечатувати корпуси монастиря".

Під будівлями, які мають опечатати, зібралися віряни УПЦ МП.

Довідка

До 29 березня Українська православна церква московського патріархату мала звільнити будівлі Києво-Печерської лаври — держава розірвала з церквою договір оренди. Протягом тижнів священники потроху вивозили речі, але врешті заявили, що йти не збираються.

Монастир УПЦ МП подав позов до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсною односторонню відмову від договору. Митрополит Павло заявив, що він та духовенство УПЦ МП мають право залишитись і не планують покидати Лавру до закінчення судового розгляду.

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передавання майна 12 квітня нарешті змогла потрапити до Києво-Печерської лаври. Вона продовжила працювати 19-21 квітня. Однак в УПЦ МП скаржилися на незаконні дії представників Мінкульту.

Біля Лаври були сутички. Поліція навіть затримала чотирьох людей, які 19 квітня активно вчиняли хуліганські дії на території Києво-Печерської лаври. А 20 квітня там знову стався конфлікт.

Зрештою Господарський суд Києва 25 квітня заборонив перешкоджати роботі комісії на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду.

Ченці Української православної церкви московського патріархату не залишили 79 об'єктів Києво-Печерської лаври. Їх зобов'язали зробити це протягом трьох днів.

13 червня у суді відбулося слухання у справі за позовом УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про усунення перешкод УПЦ МП у користуванні майном, а саме в доступі та здійсненні богослужінь. Суд відмовив УПЦ МП.

Міністр культури України Олександр Ткаченко пояснив, що на основі звіту комісії заповідник "Києво-Печерська лавра" тепер вимагає від ченців УПЦ МП звільнити й повернути державі зайняті культові будівлі та обʼєкти Лаври. А втім, УПЦ МП цього не зробила. Ткаченко каже, що "ця та всі інші перешкоди будуть долучені до судової справи".

Рубрика:
Київ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

смішно чути як слугі випроавдовуються про печерську лавру це український супрот і російським церквам і спец службам тту всановлюеться українська зона впливу за тисячу років до цього але слугі це просто торгаші- евреї

2
Анатолій

Стас причому тут євреї,це заповідник оренда закінчилась для руського миру...

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: