Команда вчених Міжнародного університету Флориди. Фото: MedicalXpress
Як інформує Рубрика, про це повідомляє MedicalXpress.
У чому проблема?
Малярія залишається основною причиною дитячих хвороб і смертей в Африці. Щорічно від малярії помирає понад 260 тисяч африканських дітей у віці до 5 років.
Малярія поширюється через комарів. Коли комаха кусає хворого, паразити в його крові інфікують комара, і він заражає малярією інших людей.
Фото: natursports/Depositphotos
"Сучасні протималярійні препарати не повністю зупиняють передачу малярії, а це означає, що пацієнти можуть продовжувати інфікувати комарів, перш ніж одужають", – сказав провідний автор дослідження, доцент кафедри клітинної біології та фармакології Масафумі Йошинага.
Яке рішення?
Команда з Медичного коледжу Герберта Вертгейма Міжнародного університету Флориди відкрила природний антибіотик, який може вирішити проблему стійкості до антибіотиків, а також допомогти подолати малярію.
Йдеться про антибіотик арсинотрицин (АСТ) з миш'яком у складі.
Вчені виявили, що АСТ запобігає передачі збудника малярії Plasmodium falciparum від людини до комара, на відміну від інших відомих протималярійних препаратів.
Як це працює?
Медики використовуватимуть арсинотрицин для боротьби зі зростанням кількості стійких до антибіотиків бактерій.
У співпраці з дослідниками малярії у Коледжі мистецтв, науки та освіти, науковці дійшли висновку, що цей препарат може зупинити передачу смертельної хвороби малярії. Дослідження опублікували в журналі Microorganisms.
Лабораторні випробування довели, що АСТ, який містить миш'як, ефективно справляється з найвідомішими бактеріями, зокрема кишковою паличкою та мікобактеріями, що викликають туберкульоз.
Хоч АСТ містить миш'як – неймовірно токсичну і смертельну отруту – він не є чистим миш'яком.
Також з початку 1900-х років ліки на основі миш'яку використовуються для безпечного лікування та профілактики багатьох захворювань.
Коли АСТ випробували на клітинах печінки, нирок і кишківника, антибіотик знищував малярійного паразита, що переховувався в клітинах людини, але не пошкоджував самі клітини.
Вчені сподіваються, що їхнє відкриття сприяє розробці ефективніших препаратів для лікування малярії.
"Розробка нових потужних багатоступеневих препаратів є вкрай важливою для забезпечення ліквідації малярії та її викорінення.
Ми виявили, що АСТ є перспективною сполукою для розробки нового класу потужних багатоступеневих протималярійних препаратів", – додав Масафумі Йошинага.
Довідка
Малярія – це інфекційна хвороба, збудником якої є найпростіші організми (плазмодії малярії (Plasmodium falciparum)), що передаються від хворої людини через укуси малярійних комарів.
Щороку у світі реєструють 240 мільйонів випадків захворювання на малярію, більшість з яких припадає на Африку. В Україні випадки малярії також трапляються – усі вони "завезені" з тропіків.
У 2021 році ВООЗ схвалила першу вакцину проти малярії. Це перша у світі ліцензована вакцина проти малярії, над якою науковці працювали близько 30 років, і яку в 2015 році схвалило Європейське агентство з лікарських засобів. Вакцина ефективна лише частково — запобігає 39% випадків малярії й 29% важких випадків серед маленьких дітей протягом чотирьох років.
Нагадаємо, лікарські засоби, що входять до програми "Доступні ліки", з 1 липня почали відпускатися лише за електронним рецептом.
Також з 1 липня в Україні завершується дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв'язку з пандемією коронавірусу.
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.