В Україні створили 6 мультфільмів для дітей, які допоможуть подолати стрес - у чому рішення
В Україні створили 6 мультфільмів "Шлях супергероя", які направлені на те, щоб допомогти дітям подолати стрес.
Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт організації Карітас України.
У чому проблема?
Україна вже майже півроку живе у постійних психологічних стресах через війну з російською федерацією. Особливо важко переносять цей жах обстрілів, вибухів, втрат – діти. Адже дитяча психіка ще дуже чутлива до всього, що відбувається навколо.
Яке рішення?
Мультфільми створила креативна команда благодійного фонду Карітас України у межах проєкту "Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу в Україні" за підтримки Карітасу Корея.
Українськомовні мультики, які діятимуть на дитячу психіку як антистрес, розміщені у вільному доступі на YouTube-каналі.
Як це працює?
У кожному відео – історія про дитину, яка переживала важкі часи, але змогла впоратися з викликом та стати сильнішою.
"Цикл мультиків "Шлях супергероя" побудований відповідно до мультимодальної моделі Basic PH. Це багатовимірна модель подолання стресу та пошуку внутрішньої стабільності, розроблена професором Мулі Лаадом – директором Ізраїльського центру попередження стресу.
Вона демонструє різні стилі, шляхи того, як людина може впоратися із стресом і кризою", наголошують творці проєкту.
Модель Basic PH описує шість елементів, з яких складається характерний для кожної людини стиль подолання стресу:
- філософія життя, вірування та моральні цінності;
- почуття, емоції;
- соціум та приналежність до нього, родина та друзі;
- гра уяви, інтуїція та творчість;
- знання, логіка, реальність та думки;
- фізіологія, чуттєва модальність та діяльність.
Кожна серія мультфільму про супергероя розкриває один із цих елементів.
До розробки сценаріїв мультиків долучилися 5 практичних психологів і педагогів, які мають досвід роботи з родинами у складних життєвих обставинах, а також дітьми-переселенцями з 2014 року та 2022-2023 років.
Як писала Рубрика, тисячі українських родин переселенців починають життя з початку через війну. Заново знайти себе на новому місці — непросто як для дорослих, так і для дітей — без звичних речей, без друзів, без сформованих звичок.
Вдома діти залишають не лише своє минуле, а й часто — улюблені заняття, адже знайти потрібні гуртки та секції, щоб продовжити займатися на новому місці, — неабиякий виклик.
Для того, щоб наповнити життя дітей вимушених переселенців новими сенсами, благодійний фонд "Добро ТУТ" запустив у Дніпрі дитячу "Медіа Академію".
Докладніше читайте про це у статті Рубрики: "Чого можна навчитися за тиждень? Як у Дніпрі працює медіаакадемія для дітей переселенців".
Окрім того, як ми інформували, відео про дітей з Чорнобаївки Херсонської області представив благодійний проєкт Behind Blue Eyes, у сюжеті діти озвучують свої думки про природу й стан довкілля під час війни.