Експерт: для відбудови українських міст потрібно залучати більше західного досвіду

Наявну досі у вітчизняній архітектурі радянську агресію слід буде перебороти під час післявоєнної відбудови українських міст.

Про це Українському радіо заявив архітектор Олег Гречух.

Він проаналізував, як краще проєктувати будинки після війни, передає Укрінформ.

Гречух зазначив, що варто залучати більше іноземних спеціалістів, щоб поміняти радянську архітектурну парадигму.

"Досвід англійських промислових міст і українських є різним, тому що Україна 300 років колонізована, а вже індустріалізована саме радянською владою. Дуже багато міст були орієнтовані на радянську військову промисловість і фактично останнім моментом там було те, як там будуть жити люди.

Адже завданням тих людей було їздити і виготовляти зброю, через що наші міста сформовані досить жорстко стосовно людини. Плюс це неестетично.

Була радянська утопічна ідея, що треба зробити "місто-сад", щоб було багато дерев, а між ними будинки, а вулиці були широкі. Але ми ж знаємо: вони широкі, тому що там мали проїхати танки", наголосив експерт.

Архітектор наголосив, що переробити цю агресію, яка була багато років вбудована в архітектуру міст і направлена на те, щоб протистояти, на зовсім іншу філософію – складно і для нас, і для західних архітекторів.

"Але ми повинні залучати більше західного досвіду, щоб поміняти свою парадигму. Досить триматися радянської школи архітектури", підкреслив він.

Водночас Гречух назвав дискусійною актуальність для України досвіду відновлення "з нуля". Так як це робили після завершення Другої світової війни – відбудовували Варшаву, Франкфурт, нідерландські, англійські міста, зруйновані вщент нацистськими бомбардуваннями.

Нагадаємо, що відновлення енергетичної інфраструктури та відбудова житла є одним із пріоритетів держави і це потрібно робити вже зараз.

Що відомо про Конференцію у британській столиці Лондоні з питань відновлення України

Як відомо, конференція, присвячена відновленню України, відбулася в Лондоні 21-22 червня. Участь у ній взяли понад тисяча представників з 61 країни.

Під час конференції сторони обговорили:

  • реформи, що необхідні для післявоєнного відновлення України,
  • стимулювання торгівлі та інвестицій,
  • відновлення людського капіталу.

Також увагу приділили енергетичному відновленню нашої країни та розмінуванню.

Нагадаємо, що 19 червня, Велика Британія ухвалила законодавство, яке дозволить їй зберігати санкції проти російської федерації, доки москва не виплатить компенсацію Україні.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

National Geographic показав кращі фото 2024 року: мільйони кажанів та вибух вулкана

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.