Про це розповів глава Української держави на спільний з очільником іспанського уряду пресконференції у Києві, повідомляє "Укрінформ".
"Я вдячний за підтримку нашого руху в НАТО. Це тепер очевидний факт: чим ширше в Європі НАТО, тим ширший у Європі простір миру, простір захисту. Наша спільна заява з паном Прем'єр-міністром на підтримку, європейських, євроатлантичних прагнень України чітко стверджує, що безпека для Європи – це наш спільний пріоритет. І наша сьогоднішня заява це вже 21-ий такий документ із членами Альянсу, а це більшість", – зазначив Зеленський.
Він зауважив, що Україна розраховує на підтримку Іспанією під час Вільнюського саміту НАТО.
"Україна переконана, що на сьогодні існують усі підстави, щоб надати Україні запрошення до членства в НАТО. Це б стало дуже важливим сигналом, що мир та безпека в Європі не мають і ніколи не матимуть альтернатив", – пояснив Президент.
Текст спільної декларації опубліковано на сайті глави Української держави. У документі серед іншого йдеться про те, що Іспанія підтверджує свою підтримку кандидатури України на вступ до ЄС, що буде одним з пріоритетів її головування в ЄС, а також іспанські партнери висловили готовність брати активну участь у відновленні та реконструкції України.
Іспанія задекларувала і підтримку руху України в НАТО.
"Іспанія підтримує зміцнення партнерства НАТО з Україною, зокрема шляхом створення Ради Україна – НАТО як майданчика для подальшого посилення та розширення поточної співпраці з метою сприяння реалізації шляху України до євроатлантичної сім'ї відповідно до Бухарестської декларації. Іспанія підтверджує свою підтримку політики відкритих дверей НАТО відповідно до Стратегічної концепції НАТО від 2022 року та Декларації Мадридського саміту НАТО", – зазначається в декларації.
Україна та Іспанія очікують на розв'язання цих питань на саміті НАТО у Вільнюсі в липні.
Довідка
Прем'єр-міністр Королівства Іспанія Педро Санчес 1 липня перебуває з візитом в Україні, де вже виступив у Верховній Раді та зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським.
Колишньому командиру 125 бригади Сил територіальної оборони Артуру Горбенку, який фігурує у справі про провал… Читати більше
Євроінтеграційний закон № 4219-IX, який повинен забезпечити людям з інвалідністю рівні можливості на ринку праці та… Читати більше
27 лютого президент Володимир Зеленський по дорозі до Сполучених Штатів відвідав Ірландію. Там український лідер… Читати більше
За час повномасштабного вторгнення у Головному управлінні розвідки не було виявлено агентурних проникнень російських шпигунів.… Читати більше
Український президент Володимир Зеленський їде з візитом до Вашингтону для зустрічі з американським колегою Дональдом… Читати більше
Громадська Організація “Не Самі” спільно з креативною агенцією Bickerstaff.092 анонсували проєкт “Дружні Двері”, щоб допомогти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.