У Франції продовжуються сутички: Макрон перервав участь у саміті ЄС
Президент Франції Еммануель Макрон залишив засідання Європейської ради завчасно, щоб взяти участь у кризовому засіданні уряду в Парижі після третьої ночі жорстоких заворушень у країні. Кількість затриманих у Франції під час заворушень, що сталися після вбивства цього тижня поліцією підлітка, зросла до 875 осіб.
Про це повідомило видання Politico і Barron`s, пише Рубрика.
27 червня у Франції виникли протести та заворушення після того, як поліція застрелила 17-річного хлопця, який не зупинився за наказом поліцейського під час дорожньої перевірки.
Сутички з поліцією відбулися в Марселі, Ліоні, По, Тулузі і Ліллі, а також в деяких районах Парижа, в тому числі в робітничому передмісті Нантер, де був застрелений 17-річний Наель М., алжирець і марокканець за походженням.
"Французька поліція заарештувала 875 осіб під час нічних заворушень, близько половини з них – у регіоні Парижа», – йдеться у повідомленні.
Згідно з даними, наданими президентом Еммануелем Макроном на початку кризової наради в п'ятницю, загалом було:
- пошкоджено 492 будівлі,
- палено 2000 транспортних засобів,
- скоєно 3880 підпалів.
Зазначається, що 249 працівників поліції зазнали поранень.
Французький уряд залучив 40 тисяч правоохоронців для протидії заворушенням у кількох містах. У муніципалітетах навколо Парижа введено комендантську годину, а в Ліллі та Туркуен на півночі країни – заборону на громадські зібрання.
З огляду на події Макрон скликав засідання кризової команди та змушений був передчасно залишити саміт лідерів ЄС.
Макрон навіть не встиг взяти участь у пресконференції, яка була запланована. Він також не відповів на жодне запитання журналістів під час прибуття на саміт та від'їзду з нього у п'ятницю.
Як наслідок, Макрон пропустить переговори щодо міграції, Китаю та конкурентоспроможності.
Нагадаємо, Франція готує багаторічний план допомоги України щодо цивільних потреб, а також виділить Україні додаткові 40 млн євро фінансової допомоги для невідкладної відбудови у цьому році.
Також для того, щоб допомогти контрнаступу українських Сил оборони, Франція активізувала постачання зброї Україні.