Про це повідомили на фейсбук-сторінці Київзеленбуду, цитує Рубрика.
У чому проблема?
Парк "Веселка" обрали тому, що тут висаджено масиви найрізноманітніших багаторічників, які по черзі цвітуть з квітня до жовтня, тут є квіти-медоноси, котрі приваблюють комах.
Яке рішення?
Як повідомили на офіційній сторінці Київського міського будинку природи, незабаром у Києві з'являться готелі для комах. Їх облаштують у зелених зонах столиці.
Вже відомо, що два готелі для комах встановлять у Голосіївському парку.
Для створення так званих готелів, Будинок природи, спільно з управлінням екології та природних ресурсів КМДА і Національним природним парком "Голосіївський", запустив екологічний конкурс "Створи готель для комах".
Його мета — популяризація теми збереження біорізноманіття комах в межах мегаполіса та виховання екологічної свідомості молоді.
Адже саме корисні комахи відіграють чималу роль під час запилення рослин та боротьби із шкідниками, а так звані готелі допоможуть комфортно і затишно пережити зимівлю та зберегти види.
"Ми маємо навчитися не просто жити в гармонії з природою, а створювати умови для того, щоб природа навколо нас розвивалася. З цією метою ми поступово розширюємо комплекс заходів. У лісах, що оточують Київ, розвішуємо годівниці для пернатих, кажанятники, влаштовуємо місця підгодівлі тварин, у парках з водоймами спускаємо на воду будинки для птахів. А зараз і будинки для комах. Будемо спостерігати, хто яку "квартиру" обиратиме", — відзначили у Київзеленбуді.
Як це працює?
Конструкція нагадує багатоквартирний будинок з оселями для сезонного поселення та для зимівлі. Тут можуть одночасно жити як комахи-запилювачі, так і ентомофаги, які нищать шкідників. Дах будиночка захищає його від опадів, а каркас є достатньо міцним, щоб витримати вагу "мешканців".
У кожній секції – різне наповнення: солома, дерево, дошки, цегла, сіно, просвердлені колоди, а також мох, гілочки, каміння.
Зазначається, що такі будиночки є частиною комплексних заходів з підтримки й розвитку біорізноманіття у місті.
Довідка
"Біологічне різноманіття" означає різноманітність живих організмів з усіх джерел, включаючи, серед іншого, наземні, морські та інші водні екосистеми і екологічні комплекси, частиною яких вони є. Це поняття включає в себе різноманітність у рамках виду, між видами і різноманіття екосистем.
Збереження біологічного різноманіття передбачає охорону водночас і окремих особин, їхніх груп у межах певної території, й екосистем у цілому разом з їхнім середовищем існування. Зменшення біологічного різноманіття є в значній мірі результатом діяльності людини.
Основну загрозу для біологічного різноманіття становлять незаконні забудови та вирубування лісів, браконьєрство, розорювання місць поширення видів, здійснення господарської діяльності на території прибережно-захисних смуг, гірських та степових районів, інтродукція чужорідних видів, кліматичні зміни, забруднення довкілля, неконтрольований видобуток природних багатств.
Нагадаємо ми розповідали, що у Львові встановили перші екоготелі для комах.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.