fbpx
Сьогодні
20:58 29 Чер 2023

WSJ: Сполучені Штати близькі до схвалення передачі Україні далекобійних ракет ATACMS

English version here

Фото: Wikipedia.org

Сполучені Штати Америки наблизились до ухвалення рішення про надання Україні далекобійних тактичних ракетних систем ATACMS.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на американських і європейських офіційних осіб.

Надання ATACMS Україні ще має бути схвалене "на найвищому рівні", вважають посадовці Європи та США.

Але вони вже побачили ознаки того, що раніше неохоче налаштований до цього Білий дім змінив позицію. А також прийшов до розуміння "нагальної необхідності підтримати Україну в боротьбі в найближчі тижні".

Як розповів The Wall Street Journal український високопосадовець з оборонного сектора, останніми тижнями "Київ отримав позитивні ознаки того, що США змінили свою позицію щодо системи ATACMS".

Напередодні Рубрика писала, що існує досить висока ймовірність того, що Україна отримає далекобійні ракети ATACMS від Сполучених Штатів Америки.

Що відомо про далекобійні ракети ATACMS 

Армійські тактичні ракетні системи ATACMS – це ракети класу "земля-земля" з дальністю близько 300 кілометрів.

ATACMS

Фото: НВ

Це приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовуються мобільними системами HIMARS, які США почали надсилати в Україну минулого року.

Довідка

Нагадаємою що українське керівництво як військове, так і політичне наголошує, що ЗСУ потребують далекобійної зброї для перемоги у війні. Довгий час партнери не хотіли надавати Україні таку зброю. Вони побоювалися, що військові можуть використати її для ударів по території рф.

Проте, як писала Рубрика, останнім часом риторика США щодо ATACMS змінилася. Зокрема, американські конгресмени внесли до парламенту резолюцію із закликом до адміністрації Байдена надати Україні ці ракети.

Також ми інформували, що Україна отримала від Великої Британії далекобійні ракети Storm Shadow. У Міноборони зазначають, що ракети на 100% вразили всі цілі, які визначив Генштаб ЗСУ.

Як писала Рубрика, Сполучені Штати Америки у питанні постачання далекобійних ракет ATACMS для України "змінили тональність": проте на це впливають низка факторів, а саме політичне рішення та логістика постачань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: