Про це пише Рубрика, посилаючись на "Опендатабот".
Як повідомляють, за перше півріччя 2023 року до реєстру доєдналися майже стільки ж людей, як і за весь 2022 рік.
В "Опендатабот" додають, що реальна кількість волонтерів, які не набувають цього статусу офіційно, значно більша.
Своєю чергою, виключили з реєстру у 2022 році лише чотирьох волонтерів.
Один із найпоширеніших способів зборів – це "банки" від Monobank, на які можуть донейтити клієнти будь-якого банку.
Майже 39 000 українців відкрили "банки" для збору коштів станом на травень 2023 року. Це майже у вісім разів більше, ніж кількість офіційно зареєстрованих волонтерів у країні.
Кількість "банок"складає 48 662.
У моніторинговій компанії наголосили, що українці за місяць в середньому роблять транзакцій на 3,1 мільйона гривень, тоді як у березні 2022 року це було 158 тисяч гривень. Гроші на одну «банку» перераховують близько 70 людей станом на травень 2023-го.
У Податковій зареєструвалися 2383 волонтери протягом 2022 року. Це ввосьмеро більше, ніж за весь час існування реєстру з 2014 року.
Довідка
Основна перевага внесення до Реєстру — це можливість волонтерам не сплачувати податки з отриманих донатів.
Натомість на початку червня 2023 року з допису волонтерки Dignitas Fund Любові Шипович стало відомо, що навіть включені до Реєстру волонтери мають сплачувати податки з донатів — у випадку, якщо придбана ними допомога не включена до переліку 112 постанови Кабміну.
Перелік "дозволених" предметів було укладено ще у 2016 році. А значить, значної кількості актуальних під час великої війни речей та озброєнь, як-от дронів, БПЛа, турнікетів тощо, там не було. Тому зазначалося, що з допомоги, витраченої на такі товари, волонтери мали сплатити податок.
Скандал набирав обертів, й, після втручання міністра фінансів Сергія Марченко, за кілька днів перелік дозволеної допомоги було розширено.
На цей час волонтери спільно з депутатом Романом Грищуком працюють над законопроектом, який би скасував потребу переліків та зафіксував дату 24 лютого 2022 року як початок неоподаткованих волонтерських зборів.
Як писала Рубрика, культура благодійництва в Україні зараз перебуває в стадії активного розвитку. Особливо популярно стало донатити після повномасштабного російського вторгнення. Саме з початком повномасштабної війни українці відчули гостру потребу допомагати.
Нагадаємо, що за три дні Фонд Притули закрив "мегазбір", зібравши понад 100 млн. гривень.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.