Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Глави держави та Телеграм очільника Офісу Президента Андрія Єрмака.
Як повідомляють, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни:
"Дякую вам за те, що ви зараз тут. Це надзвичайно важливий сигнал підтримки України. Ми реально потребуємо вашої професійної допомоги", – сказав Глава держави.
Глава держави привернув увагу співрозмовників до катастрофічних наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, із якими зіткнулися жителі Херсонщини.
Як зазначив Єрмак, за підрив Каховської ГЕС та екоцид росія має дорого заплатити. З його слів, саме для подолання екологічних наслідків повинен бути створений дієвий механізм і це є частиною Формули миру Президента Володимира Зеленського.
Як повідомляють, Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни працюватиме над тим, щоб:
У зустрічі також взяли участь:
Президент відзначив важливість ініціатив представників Міжнародної робочої групи щодо екологічних злочинів росії й акцентував, що агресор має понести справедливу відповідальність за злочин екоциду в нашій країні.
"Важливо запропонувати комплекс конкретних заходів, як можна допомогти українцям із тимчасово окупованих населених пунктів. Це наші люди, які мають одержати необхідну підтримку в такий важкий момент", – наголосив Володимир Зеленський.
Своєю чергою, співголова Міжнародної робочої групи Маргот Вальстрем наголосила на солідарності й допомозі Україні у важкий час війни. З її слів, важливо забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи. Зокрема, оцінку завданої росією шкоди.
Окрім того, екоактивістка Грета Тунберг подякувала за запрошення й наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.
Також, президент Ірландії у 1990–1997 роках Мері Робінсон відзначила великі зусилля, яких докладає Україна до подолання екологічних проблем під час війни.
А віце-президентка Європарламенту Гайді Гаутала зауважила, що вторгнення рф в Україну продемонструвало тяжкість злочинів проти довкілля протягом усієї війни, а в українському законодавстві це однозначно екоцид.
Питання відповідальності за ці злочини має розв'язуватися як на національному, так і на міжнародному рівнях.
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.