В Україні на фестивалі презентували конопляний вегетаріанський борщ: у чому рішення
У Житомирі майстер народної творчості Олег Земнухов презентував борщ із конопель, сподіваючись, що нова страва стане гастрономічною родзинкою міста.
Презентація страви відбулася під час фестивалю, пише Рубрика. Майстер розповів кореспондентам Суспільного про рецепт приготування цієї страви.
У чому проблема?
З давніх-давен в Україні коноплі використовували у приготуванні їжі. Особливо вони стали рятівною рослиною під час голодомору.
"Мій батько розповідав, що під час голодомору наша родина вижила завдяки коноплям. Перетирали насіння і пекли коржики. Можливо, це генетична спадковість. Але мені хотілося відтворити ці рецепти і додати свої інновації", говорить Олег Земнухов.
Яке рішення?
Майстер народної творчості використав українські посівні коноплі у рецепті українського борщу.
За його словами, упродовж декількох років він готує страви, додаючи насіння українських посівних конопель. Однак, конопляний борщ приготував вперше.
Культурна перемога України: 10 фактів про борщ, які вас здивують. І три смачні рецепти
Як це працює?
Як наголосив сам автор унікального борщу, його посівні коноплі не містять наркотичних речовин.
Справа викликала справжній фурор серед житомирян.
"Страва приготовлена за авторською рецептурою. Наробив фурору конопельний борщ. Це був успішний дебют цієї страви", — написав Олег Земнухов.
Він також додав, що конопляний вегетаріанський борщ зруйнував стеоретип, ніби без м'яса та сала борщ — не борщ.
Майстер поділився рецептом приготування.
"Спочатку відварюємо картоплю, а потім додаємо зелень, яйце і приправи. У цій каструлі п'ять літрів. Слід зазначити, що це не м'ясний бульйон, а вегетаріанський борщ.
Замість м'ясного бульйону використовується конопляна олія, а також додається конопляне насіння, зелень, петрушка та кріп", наголосив кухар.
Олег також пропонував до борщу конопляний хліб. Крім того, він запрошував спробувати конопляне печиво, квас, чай та деруни.
Земнухов каже, що тепер готуватиме конопляний борщ і для своєї родини.
Нагадаємо, що ЮНЕСКО внесло український борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує негайної охорони.
Також український борщ опинився у Топ-20 найсмачніших перших страв у світі.
Окрім того, у Києві встановили рекорд з одночасного приготування представниками із 25 регіонів України традиційного українського борщу.