fbpx
Сьогодні
Фото 14:18 28 Чер 2023

У Житомирі відкрили ветеранську майстерню як різновид арт-терапії: як працює це рішення

English version here

Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

У Житомирі громадська організація "Військовий сувенір" відкрила майстерню з виготовлення виробів із дерева та яка служитиме для ветеранів війни як арт-терапія.

Про це пише Рубрика, посилаючись на фейсбук-сторінці Житомирської міської ради, кореспондента Суспільного.

У чому проблема?

Українські захисники, повертаючись з війни, зазвичай мають інвалідність та потребують уваги суспільства. Їм дуже важко адаптуватися до спокійного життя, тому що крім фізичних травм, вони зазвичай мають і психологічні.

Яке рішення?

Ветеран війни Юрій Лисак на грант від Програми розвитку ООН відкрив для військових крафтову майстерню по роботі із деревиною.

Зазначають, що новий заклад дозволить ветеранам війни відчути, що вони потрібні. Також ветерани, які набули інвалідність через війну, зможуть відновити свій психологічний стан.

"Коли я звільнився з лав ЗСУ мені важко було знайти роботу, тому я став робити вироби з дерева. Перша моя робота – це дерев'яний сніговичок. Для його виготовлення я мав лише дрель, болгарку та лобзик.

Я подумав, що якби я мав більше інструментів, то міг би робити щось краще та цікавіше та залучати військових побратимів до спільної справи. Так і виникла ідея створити майстерню", зазначає Юрій Лисак.

Як це працює?

Як розповів Лисак, майстерня має площу понад 120 квадратних метрів. 

На суму виграного гранту – 120 тисяч гривень закупили обладнання для роботи з деревом: електричні та ручні інструменти для обробки деревини.

Ветеранська майстерня, Житомирщина

Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

"План такий, що два-три рази на тиждень, по дві-три години, ми плануємо працювати у цій майстерні. По п'ять-сім людей у групах. Тут переважно буде використовуватися ручне обладнання.

Це не буде столярна майстерня. Це крафтові вироби, ручна робота для розвитку дрібної моторики рук. Це те, що перемикає мозок людини. Люди починають працювати саме тут і саме з цим", – розповідає Юрій.

Ветеранська майстерня, Житомирщина

Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

За словами офіцера запасу Володимира Солов'яна, коли хлопці працюватимуть з деревом, це допоможе їм відволікатися від спогадів про війну.

Ветеранська майстерня, Житомирщина

Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

"Це дасть їм можливість духовно і морально відпочити, відволіктися від проблем, які сьогодні нас переслідують. Цей труд, який вкладає людина, гідний позитивної оцінки. Він дає можливість людям після бойових дій відчувати себе у нормальному середовищі", – каже Володимир.

Ветерани у майстерні можуть працювати руками, спілкуватися один з одним, відчувати підтримку та опановувати новий вид діяльності.

Ветеранська майстерня, Житомирщина

Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Лисак запрошує всіх військовослужбовців, кому потрібна моральна і фізична підтримка, а також тих, хто бажає навчитися працювати з деревиною, приєднатися до них у соціальних мережах.

"У мережі Facebook є дві групи ГО "Військовий сувенір"і "Вироби з дерева", і всі, хто бажає, можуть приєднатися до них. Там також є мій номер телефону", – каже Юрій.

Ветеранська майстерня, Житомирщина

Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Нагадаємо, що у Кропивницькому відкрили новозбудований реабілітаційний комплекс "Лікарня Святого Луки".

Також у Карпатах стартує табір Gen.Camp для психологічної реабілітації українських дітей, які постраждали від війни. Це безоплатна ініціатива громадської організації Gen.Ukrainian, що функціонує під патронатом фундації Олени Зеленської.

Окрім того, Рубрика писала про реабілітаційний центр "Незламні" у Львові. Наші журналісти там познайомилися із людьми, які втілюють у життя проєкт UNBROKEN — рішення, що змінює підхід до протезування й реабілітації в Україні.

Читайте докладніше у статті: "Лікувати. Протезувати. Реабілітувати українців в Україні". Як працює реабілітаційний центр "Незламні" у Львові".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: