Для тих, хто вже отримував цю допомогу під час опалювального сезону, такі субсидії будуть перепризначені автоматично. Водночас, деяким категоріям українців необхідно подати заявки на отримання субсидій заново.
У яких випадках потрібно подавати заявку на субсидію повторно:
Розмір субсидії в неопалювальний сезон складає в середньому від 350 до 400 гривень.
Чому пенсіонерам зменшили житлові субсидії
В Україні влітку суттєво зменшився розмір житлової субсидії. Насамперед, це пов'язано з настанням неопалювального сезону, який триватиме з 1 травня по 30 вересня, і під час якого громадяни споживають набагато менше енергоресурсів.
Крім того, пенсіонери можуть отримати меншу суму, що пов'язано з індексацією пенсій, яка відбулася у березні цього року. Через збільшення доходів субсидіантів-пенсіонерів допомогу на оплату житлово-комунальних послуг їм нараховуватимуть меншу.
"Кожна субсидія розраховується індивідуально і вона залежить від витрат, які використовує домогосподарство, і доходів, які отримують члени домогосподарства. Враховуючи, що пенсійна виплата зросла, відповідним чином розмір субсидії міг змінитися, або взагалі бути рівним нулю", — пояснила начальниця Головного управління Пенсійного фонду в Вінницькій області Олена Корчака.
Спрощений механізм виплати житлових субсидій
Аби отримати житлові субсидії, тепер не обовʼязково навіть виходити з дому, адже Кабінетом Міністрів затверджено спрощений механізм звернення, який звільняє українців від "бюрократично-паперових зборів".
"Члену родини потрібно лише подати спрощену заяву. Далі органи Пенсійного фонду з офіційних джерел інформації самостійно здійснять збір та обробку відомостей, необхідних для призначення виплати", — нагадав народний депутат, член комітету з питань енергетики та ЖКП Юрій Камельчук.
В електронній формі спрощене звернення можна подати в онлайн-кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України, у мобільному додатку ПФУ, на порталі Дія. Це не вимагає стояння у чергах та мінімізує допущення помилок.
ВПО можуть подавати на субсидію без договору оренди
Якщо сім'я фактично проживає у житловому приміщенні, але не зареєстрована у ньому, то житлова субсидія домогосподарству може бути призначена на підставі договору найму (оренди) житла.
Якщо ж ваша сім'я належить до внутрішньо переміщених осіб (цей статус повинен підтверджуватись відповідними довідками), то житлова субсидія може призначатися без укладання договору найму (оренди) житлового приміщення, в якому проживає сім'я.
Відповідні правила затверджені в Положенні про порядок призначення житлових субсидій (постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).
Кого можуть позбавити субсидій
Літом українці отримують значно менші субсидії ніж в опалювальний сезон. Проте декого можуть позбавити цих виплат через наступні причини:
Довідка
У 2023 році житлові субсидії отримують близько 2,2 мільйона домогосподарств. А майже півтора мільйона домогосподарств отримують пільги на житлово-комунальні послуги. В бюджеті на поточний рік закладено 37 мільярдів гривень на їх виплати.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що більше не стягуватимуть борги за комунальні послуги з внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово захоплених територій, або ж територій, де йдуть бойові дії.
Також Рубрика повідомляла, що дію тарифного плану "Фіксований", що складатиме 7,96 грн за куб. м (з ПДВ), газопостачальна компанія "Нафтогаз України" продовжила ще на рік – до 1 травня 2024 року.
До третіх роковин від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Національний банк України відкарбував нову пам’ятну… Читати більше
У Литві завершилася третя акція солідарності "Radarom!" для закупівлі безпілотників для України. У межах ініціативи… Читати більше
У Полтаві демонтували пам’ятник російському імператору Петру І за рішенням Міністерства культури та інформаційної політики… Читати більше
До Палати представників США подали проєкт резолюції на підтримку України в обороні від російського вторгнення.… Читати більше
Євроінтеграція, економічна та оборонна співпраця, відбудова — головні напрямки, на які зосередилися під час спільного… Читати більше
Міністерство охорони здоров'я запустило сайт проєкту Medevac — програми, яка спрямована на допомогу постраждалим від війни українським… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.