Після розриву зв’язків із росією амстердамський Ермітаж вирішив змінити назву

У березні 2022 року після початку російської агресії в Україні музей у Нідерландах оголосив про розрив зв'язків із Ермітажем у Санкт-Петербурзі, а з 1 вересня філія російського Ермітажу в Амстердамі ще й змінить назву з Hermitage Amsterdam на H'ART Museum.

Про це мова йде у заяві музею.

Як наголошують, нова назва музею набуває чинності 1 вересня 2023 року. До того часу всі виставки та заходи проходитимуть під поточною назвою.

Директорка музею Аннабель Бірні оголосила про нове міжнародне партнерство з Британським музеєм у Лондоні, Центром Помпіду в Парижі та Смітсонівським американським художнім музеєм.

H'Art матиме окремі контракти з кожною з установ-партнерів та буде позичати в них твори мистецтва — щоб показувати повні вистави партнерів, налаштовуючи їх для своєї аудиторії, або створювати власні заходи, використовуючи колекції партнерів.

"Ми будемо як музей для музеїв. Три партнери принесуть набагато більше, ніж один", — сказала Бірні.

New York Times пише, що в березні 2022 року, через тиждень після повномасштабного вторгнення в Україну, музей Ермітаж в Амстердамі розірвав відносини з Ермітажем у Санкт-Петербурзі. Директорка Аннабель Бірні розповіла, що рішення було "моральним". Проте мало серйозні практичні наслідки для музею, який був заснований як своєрідний сателіт російської установи.

Не маючи зв'язку із Санкт-Петербургом, амстердамський Ермітаж був "занедбаний, без ідентичності чи творів для виставок". Тож закладу довелося швидко переосмислити себе або просто закритися. Бірні оголосила, що музей тепер почне роботу під новою назвою та з новою групою співробітників.

Першою великою виставкою Музею H'ART стане виставка у партнерстві із Центром Помпіду робіт Василя Кандинського — живописця, графіка і теоретика мистецтва. Він жив та творив в Україні, Німеччині, Франції та росії. Ця виставка відбудеться в середині 2024 року. Повну програму на наступні кілька років буде оголошено наприкінці 2023 року.

Відмітимо, що Верховний суд Нідерландів оголосив остаточне рішення у справі про приналежність "скіфського золота".

Як писала рубрика, належне документування ушкоджень і руйнувань об'єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури України є важливим з огляду на потребу привернення уваги до злочинів рф проти України та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Нагадаємо, що нещодавно херсонські музейники ідентифікували ще три картини, що були вкрадені російськими загарбниками і вивезені у тимчасово окупований Крим.

Свіжі дописи

  • Новини

На Сумщині росіяни вдарили по багатоповерхівці, троє загиблих

Пізно ввечері 6 лютого російські війська атакували село Миропілля у Сумській області. Про це повідомив… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

ЗМІ: адміністрація Трампа розпускає цільову групу з боротьби з російськими олігархами

Мін'юст Америки за президента Дональда Трампа припиняє зусилля, які було розпочато після вторгнення росії в… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Зима бере реванш: морозні вихідні в Україні

Після відносно м’якого початку лютого природа вирішила нагадати, що зима ще триває. Цими вихідними очікується… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Україна отримає від Нідерландів мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів

Нідерланди нададуть Україні мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками під час повномасштабного… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Келлог: президент США готовий подвоїти санкції проти росії, щоб покласти край війні в Україні

Американський лідер Дональд Трамп готовий подвоїти санкції проти російської федерації, щоб закінчити війну в Україні.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Сили ППО знищили понад 80 ворожих дронів, 31 – локаційно втрачений

У ніч на 7 лютого росіяни застосували проти України більше сотні дронів. Сили ППО працювали… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.