fbpx
Сьогодні
08:47 25 Чер 2023

У майбутній відбудові українці бояться корупції більше ніж війни, – опитування

English version here

Фото: Рубрика

Результати опитування демонструють, що у питаннях відновлення країни корупцію українці, а особливо бізнес, вважають навіть більшою загрозою, ніж можливе повторення воєнних дій. А серед головних проблем України населення та підприємці називають: війну, руйнування, корупцію та безробіття. 

Такі дані оприлюднила Transparency International Ukraine у соціологічному дослідженні, яке на замовлення провела дослідницька агенція Info Sapiens за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Опитування проводилося серед населення та представників українського бізнесу про потреби та очікування від майбутньої відбудови України. 

Серед головних побоювань українців щодо майбутньої відбудови — корупція посідає перше місце з-поміж інших можливих ризиків. Так, 73% українців та 80% представників бізнесу найбільше непокоїть повернення корупційних схем у процеси відбудови. Ще 63% громадян і 73% підприємців бояться відсутності контролю і, як наслідок, розкрадання державних коштів. І лише на третьому місці бізнес (45%) та населення (55%) називають повернення воєнних дій. 

А для того, щоб нейтралізувати головний страх українців у майбутній відбудові, тобто корупцію, потрібно забезпечити механізми контролю — так вважають 33% населення та 44% представників бізнесу. Також українці виступають «за» посилення кримінальної відповідальності за корупцію — 24% та 18% відповідно. 

У майбутній відбудові українці бояться корупції більше ніж війни — соціологічне опитування

При цьому дуже серйозними проблемами країни українці називають: війну (98%), руйнування інфраструктури та житла (87%), а також корупцію (77%). Наступними за серйозністю йдуть відсутність професіоналів у владі (61%) та безробіття (60%) — особливо гостро його сприймають жінки (ймовірно вони частіше особисто відчувають цю проблему). Серед іншого суттєвими проблемами українці вважають високу вартість життя та низькі доходи.

У майбутній відбудові українці бояться корупції більше ніж війни — соціологічне опитування

І якщо населення ставить корупцію на третє місце після збройної агресії росії та її наслідків, то для бізнесу вона видається серйознішою, ніж руйнування. Представники бізнесу значущо частіше нарікають на корупцію, непрофесіоналізм у владі, несправедливість судової системи та переймаються міграцією населення і відсутністю інвестицій в економіку.

«Бізнес, як і населення України, побоюється корупції і повернення недоброчесних практик. При цьому бізнес загалом менше довіряє владі і більше розраховує на себе. Результати дослідження підкреслюють критичну значущість прозорого доступу до інформації, всебічну комунікацію, пояснення планів та того, яким чином громадяни можуть вплинути на ті чи інші етапи відбудови та залучитись на різних етапах. Це ключ до порозуміння і недопущення розчарувань», — резюмує результати соціологічного опитування заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine Анастасія Мазурок

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: