Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук "Авіація Галичини".
У чому проблема?
Ще навесні 2022 року українські пілоти вийшли з ініціативою "Купи мені бойовий літак", бо українська армія, як і зараз, має гостру потребу в штурмовиках.
Яке рішення?
Засновник бренду Юрко Назарук розповів, що спільно з військовими пілотами вони майже рік обирали літак, який можна придбати. Нині вони готові оголосити, що визначилися із моделлю літака, узгодили всі процедури і оформили документацію.
Засновник бренду Юрко Назарук пояснив, що цей літак не є бойовим, однак свого часу компанія aerovodochody виробила модифікацію, яка перетворила літак на легкий штурмовик. Деякі країни його використовували із власне бойовими цілями.
"Якщо ми так хочемо літати на F-16 – незрозуміло, як ми можемо відмовитись від найкращого літаючого тренажера", — додав Назарук.
Як це працює?
Планується придбати літак L-39ZA/ART — це легкий штурмовик, оснащений підвісами для озброєння західного типу та 23-міліметровою гарматою.
Обрали саме цей штурмовик, бо:
"Ми розуміємо, що цей літак одномоментно не змінить хід війни, але він стане першим кроком до переходу на західний тип авіаційної техніки", підкреслили в Авіації Галичини.
Відомо, що бренд додатково звернувся до командування Повітряних Сил, щоб остаточно підтвердити купівлю цього літака. Наразі Авіація Галичини чекає на відповідь від військових.
Зазначають, що цей літак пройшов спеціальний апгрейд — його підготували як навчальний для F-16.
"І власне тому він нам важливий — як перший західний тип літака", наголосили у повідомленні.
Доєднатися до збору коштів на літак можна тут: https://buymeafighterjet.com/
Що відомо про навчання українських пілотів на західних винищувачах.
Зазначимо, що першою навчати пілотів України на сучасних винищувачах погодилася Британія. Вона планувала розпочати тренування вже влітку.
Окрім того, прем'єр-міністри Нідерландів та Великої Британії домовилися працювати над формуванням міжнародної коаліції винищувачів для України.
Після Британії підтримала таку ініціативу і Франція. Президент Еммануель Макрон цього тижня заявляв, що тренування пілотів можуть розпочатися "вже зараз".
Окрім того, 19 травня, президент США Джо Байден заявив, що його країна підтримує навчання пілотів України на F-16.
Ця подія ознаменувала початок коаліції винищувачів для України, відреагував пізніше керівник ОП Андрій Єрмак.
Нагадаємо, що передача Україні західних бойових літаків F-16 може відбутися на початку наступного року, однак конкретні терміни ще не визначені.
1 січня 2025 року у Львові було пошкоджено ханукальну менору, встановлену на місці руїн історичної… Читати більше
Внаслідок російської атаки на Київ ворожими безпілотниками 1 січня зазнали пошкоджень адміністративні будівлі Українського Парламенту,… Читати більше
У 2024 році температура повітря у Києві протягом усіх місяців була вищою ніж завжди, перевищивши… Читати більше
Головна інспекція Міністерства оборони проведе комплексний аналіз командування Сухопутних військ ЗСУ, зокрема буде оцінено ефективність… Читати більше
З початку повномасштабного вторгнення російська федерація мобілізувала для війни до 180 000 осіб, які перебували… Читати більше
Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони України провело тестування FPV-дронів, керованих через волоконно-оптичний кабель, для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.