Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю американським ЗМІ.
За словами Блінкена, повстання Пригожина проти путіна підкреслює те, що рішення російського лідера вторгнутися в Україну також посіяло хаос у його власній країні.
"Якщо помістити це в контекст 16 місяців тому, Путін був на порозі Києва в Україні, прагнучи взяти місто за лічені дні, стерти країну з карти. Тепер йому довелося захищати Москву, столицю росії, проти власного найманця", – сказав Блінкен в інтерв'ю ABC News.
"Отже, я думаю, що це очевидно — ми бачимо, як з'являються тріщини. Куди вони підуть, якщо підуть, коли підуть, дуже важко сказати. Я не хочу спекулювати на цьому", — сказав Блінкен, додавши, що "не думає, що ми бачили фінальний акт".
"Стільки всього, що знаходиться під поверхнею, тепер знову спливло назовні з точки зору сумнівів у передумовах для війни, з точки зору ведення війни, з точки зору сумнівів у тому, що це насправді принесло росії", – сказав Блінкен.
В ефірі каналу CNN держсекретар зазначив, що ця ситуація може стати перевагою для України при здійсненні контрнаступу.
"Оскільки росія зараз відволікається, путіну доводиться хвилюватися про те, що відбувається всередині росії, так само як і про те, що він неуспішно намагається зробити в Україні. Я думаю, що це створює додаткову перевагу для українців", – зазначив він.
"Те, що ви маєте зсередини людину, яка прямо ставить під сумнів чиїсь повноваження, прямо ставить під сумнів передумови, на яких було розпочато цю агресію проти України. Це саме по собі є чимось дуже, дуже потужним. Це додає тріщин. Куди вони підуть, коли вони з'являться, поки що рано говорити, але це явно ставить нові питання, з якими путіну доведеться мати справу", – додав держсекретар США.
Водночас, за словами Блінкена, будь-яка нестабільність у росії також викликає стурбованість офіційних осіб США, враховуючи її статус ядерної держави.
"Кожного разу, коли велика країна, як-от росія, має ознаки нестабільності, це викликає занепокоєння. Це те, на чому ми дуже зосереджені. Коли мова заходить про їхню ядерну зброю, ми не помітили жодних змін у їхній позиції, і ми не змінили своєї позиції", – наголосив він.
В ефірі CBS News Блінкен заявив, що сам Пригожин під час усього цього інциденту порушив глибокі питання щодо самих передумов для російської агресії проти України, заявивши, що Україна чи НАТО не становили загрози для росії, що є частиною наративу путіна.
"І це був прямий виклик владі путіна. Тож це порушує глибокі запитання. Це показує справжні тріщини", – відзначив він
Блінкен також припустив, що загрози для влади путіна, спричинені безпрецедентними подіями, можливо, ще не закінчилися і можуть тривати тижні або місяці. Він також назвав Пригожина "наростаючою грозою" всередині росії.
Довідка
23 червня, пригожин заявив, що російська армія атакувала тилові позиції "Вагнера", через що загинула "величезна кількість солдатів". У відповідь він оголосив "похід" до Ростова-на-Дону, щоб "розібратися з беззаконням в армії" та Шойгу.
Найманці пригожина 24 червня захопили військові об'єкти в Ростові, зокрема штаб Південного військового округу рф та аеродром, а також узяли під свій контроль військові об'єкти в місті Воронеж. Колона ПВК "Вагнер" була й у Липецькій області. Російська влада вже готувалася до облоги Москви.
Зрештою під вечір 24 червня у самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка заявили, що власник пвк "Вагнер" у розмові з Лукашенком погодився зупинити рух найманців на території рф.
Згодом пригожин і сам підтвердив, що його найманці розвертають свої колони й ідуть у зворотному напрямку. За його словами, найманці за добу "пройшли, не доходячи 200 км до Москви". Про розмову з Лукашенком він не згадував.
У кремлі заявили, що кримінальну справу стосовно євгена пригожина припинять, він "піде до Білорусі", а "вагнерівців" влада не переслідуватиме за спробу заколоту. Гарантією того, що пригожин зможе піти до Білорусі, "є слово президента росії".
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше
2 грудня було представлено результати поїздки до Дамаска Президенту України. Цей візит дав конкретні домовленості,… Читати більше
Реформа медико-соціальної експертизи передбачає впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. В її основі лежить діяльність експертних… Читати більше
Волонтери проєкту “Горюшко” ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських військових під час повномасштабного вторгнення в… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.