У Києві активізують роботу для захисту мешканців від шкоди тютюнового диму та електронних пристроїв для куріння: як працює це рішення

У приміщенні Vcentri HUB (КНП "Центр комунікації") 23 червня відбувся круглий стіл "Посилення захисту населення Києва від впливу вторинних тютюнових викидів та електронних пристроїв для куріння", який ініціювала всеукраїнська кампанія "Молодь вільна від куріння" у партнерстві з ГО "Центр громадянського представництва "Життя"".

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

В Україні від куріння щороку помирає 130 тисяч людей. А українська економіка щороку втрачає близько 3,2% ВВП через витрати на лікування хвороб — наслідків активного та пасивного куріння, втрату працездатності українців та передчасну смерть частини з них. У 2021-му екстрапольований збиток України через куріння сягнув 179 мільярдів гривень.

Яке рішення?

Спільні зусилля фахівців Департаментів КМДА, Держпродспоживслужби у м. Києві, Національної поліції, ЦКПХ м. Києва та громадськості допоможуть захистити здоровʼя киян, а особливо дітей та молоді від шкоди тютюнового диму та викидів електронних пристроїв для куріння, адже турбота про здоров'я людей – це внесок у перемогу України.

Як це працює?

Під час круглого столу були презентовані результати всеукраїнського громадського моніторингу дотримання заборони куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства, проведеного у Києві, Львові, Тернополі, Дніпрі, Одесі. Волонтери провели моніторинг 320 закладів ресторанного господарства, зокрема 120 закладів у Києві. Зокрема у Києві 80% закладів дотримуються заборони на куріння тютюнових виробів, кальянів та електронних пристроїв для куріння всередині приміщень.

За куріння у заборонених законом місцях чинне законодавство передбачає штраф від 1000 до 1000 тисяч гривень для закладів ресторанного господарства. З 11 липня 2023 року такий штраф становитиме 3000 гривень за перше порушення та 15000 гривень за кожне наступне впродовж року. Для курців-порушників санкція складає від 51 до 340 грн.

Найчастіше недобросовісні субʼєкти господарювання надають незаконні послуги куріння кальяну (92%), у 54% випадків ігнорувалося куріння електронних пристроїв, що також заборонено Законом. Згідно чинного законодавства власники приміщень установ та організацій усіх форм власності зобовʼязані розмістити в своєму приміщенні інформаційне повідомлення про заборону куріння – моніторинг продемонстрував, що у Києві наразі 68% кафе, барів, ресторанів не мають такого повідомлення, 14% мають повідомлення правильної форми та змісту, 9% мають повідомлення, але воно не відповідає нормам Закону.

З 11 липня 2023 року за відсутність інформаційного повідомлення у заборонених для куріння місцях субʼєкти господарювання нестимуть відповідальність у розмірі 1000 грн.

Учасники події узгодили кроки для активізації  співпраці у сфері інформування населення Києва щодо вимог антитютюнового законодавства, зокрема – розміщення інформаційних повідомлень про заборону куріння на зупинках громадського транспорту та просвітницької роботи із юридичними особами для розміщення ними повідомлень у своїх підприємствах та закладах.

Учасники нагадали, що кожен громадянин може подати скаргу через сервіс https://nosmoking.phc.org.ua на куріння у ресторанах, кафе, барах та громадських місцях, незаконну рекламу, продаж тютюнових виробів. Сервіс моніторингу порушень антитютюнового законодавства розроблений Центром громадського здоров'я МОЗ України. Також можна скористатись електронною формою на сайті Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, що у Nature Communications опублікували нове дослідження, в якому мова йде про електронні сигарети. У ході спостережень вчені з'ясували, що вплив аерозолів електронних сигарет може спричинити аритмії та серцеву електричну дисфункцію.

Також Рубрика повідомляла, що 20 квітня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким можуть заборонити будь-які ароматизовані тютюнові вироби: електронні та з капсулами. Тому, що за даними дослідження КМІС, в Україні стрімко зростає вживання новітніх тютюнових виробів, у тому числі й електронних.

Свіжі дописи

  • Новини

Як етично писати про дітей без батьківської турботи? В Україні випустили посібник

“Рубрика” коротко розповідає, кому допоможуть поради в посібнику та що вони містять. У чому проблема?… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

Sky News: північнокорейські військові підривають себе гранатами для того, щоб не потрапити у полон

Північнокорейські війська, які перебувають у зоні бойових дій у росії, демонструють суттєві недоліки в адаптації… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

Окупанти атакували Україну понад сотнею безпілотників, 96 з них не досягли своїх цілей

У ніч проти 27 січня війська рф атакували Україну 104 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

ISW вказав на можливі цілі, які переслідує росія захопленням Великої Новосілки у Донецькій області

Російське міністерство оборони приділяє аномально багато уваги захопленню населеного пункту Велика Новосілка в Донецькій області.… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

У Балтійському морі Служба безпеки Швеції заарештувала судно, яке пошкодило кабель

У рамках розслідування Служба безпеки Швеції заарештувала судно, яке підозрюють у причетності до диверсії. У… Читати більше

Monday January 27th, 2025
  • Новини

January in Ukraine: a glimpse through Rubryka’s lens

Rubryka presents a curated selection of powerful photographs capturing life in Ukraine in January. These… Читати більше

Monday January 27th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.