Україна та Нігерія підписали меморандум про спільне будівництво зернового терміналу: навіщо це рішення
Мінагрополітики України та міжнародна компанія Lagos Free Zone (Tolaram Group) підписали Меморандум про взаєморозуміння і спільну участь у проєкті зернового терміналу в порту Леккі, Нігерія.
Про це повідомляє пресслужба міністерства,пише Рубрика.
У чому проблема?
Перший заступник міністра Мінагрополітики Тарас Висоцький зауважив, що український аграрний сектор продовжує відігравати важливу роль у забезпеченні міжнародної продовольчої безпеки, особливо зважаючи на факт росту чисельності населення у світі.
Яке рішення?
Меморандум про взаєморозуміння і спільну участь у проєкті зернового терміналу в порту Леккі, Нігерія, від Мінагрополітики підписав перший заступник міністра Тарас Висоцький.
Підписання відбулося в Лондоні на полях Конференції з питань відновлення України
Як це працює?
У Мінагрополітики заявляють, що за співпраці з Lagos Free Zone буде створено необхідну інфраструктуру для забезпечення подальшого безперервного постачання української агропродукції як до Нігерії, так і до всього Африканського континенту.
"Співпраця Мінагрополітики та Lagos Free Zone Company буде спрямована на створення необхідної інфраструктури для забезпечення подальшого безперервного постачання української агропродукції як до Нігерії, так і до всього Африканського континенту.
З основною метою – забезпечити продовольчу безпеку у регіонах, які найбільше цього потребують", – заявив Висоцький.
Довідка
Глибоководний порт Леккі (Lekki Deep Sea Port) в Нігерії – перший повністю автоматизований порт країни. Це спільний проєкт урядів Нігерії та штату Лагос, власника вільної зони Лагосу компанії Tolarams Group (Сінгапур) та China Harbour Engineering Company (CNEC), пояснили в Мінагрополітики.
Нігерія — держава в Західній Африці. Країна має найбільше за чисельністю населення (206 139 589 осіб і найпотужнішу економіку на континенті, сьома за населенням на планеті.
Нагадаємо, 16 червня, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса прибув до України.
Крім президента ПАР, з візитом у Києві перебувають президенти Замбії, Сенегалу, Коморських Островів, прем'єр-міністр Єгипту, міністр закордонних справ Уганди.
Як повідомляв "Reuters", ці лідери збираються у п'ятницю відвідати Київ, а в суботу – Санкт-Петербург, зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським та президентом росії володимиром путіним.
Мета африканців – виступити миротворцями й домовитися про збільшення поставок зерна і добрив із України та рф.