Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
"Хлор — це ефективний спосіб звести до мінімуму ріст бактерій, але існує ризик потенційного впливу на здоров'я побічних продуктів, що утворюються з хлором. Речовина пов'язана з раком і пошкодженням плода, і тому важливо вивчити, чи можна замінити її іншими методами", – сказала Кетрін Пол, автор дослідження.
Яке рішення?
2020 року в місті Варберг на західному узбережжі Швеції встановили систему ультрафільтрації для запобігання потрапляння мікроорганізмів у питну воду з озер і ґрунтових вод без використання хлору.
Дослідники з Лундського університету скористалися ситуацією, щоб перевірити, як видалення хлору впливає на бактерії, що розмножуються в міській системі водопостачання.
Як це працює?
Дослідники проаналізували зразки, взяті з різних точок водопровідної мережі Варберга протягом шести місяців до і після видалення хлору. Використовуючи секвенування ДНК, вони ідентифікували бактерії, які зібрали з мікробіома водної системи. Через рік після видалення хлору вони отримали додаткові зразки, щоб побачити, чи змінився мікробіом.
На третій місяць після того, як хлор було видалено із системи водопостачання, дослідники виявили, що кількість деяких бактерій значно скоротилася, але збільшилася кількість бактерій одного типу: Bdellovibrio, який полює на інших одноклітинних.
Бделловібріон нешкідливий для людини.
Дослідники вважають, що використання бактерій як альтернативи хлору є менш дорогим і більш енергоефективним способом очищення питної води.
Нагадаємо, Рубрика повідомляла, що швейцарські благодійники надали водоканалу Сум сучасну лабораторію з телеінспекції. Фахівці уже почали її використовувати.
Також писали, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста надав Херсонводоканалу портативну лабораторію для аналізу якості води.
У Харкові в ніч на 2 лютого російські загарбники завдали удару безпілотником по Слобідському району,… Читати більше
Виключення Києва з переговорного процесу між Сполученими Штатами та російською федерацією щодо війни в Україні… Читати більше
Унаслідок ракетного російського удару 1 лютого по п'ятиповерхівці у Полтаві кількість загиблих зросла до 12… Читати більше
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.