Війська рф намагаються повернутися на позиції, які займали до підриву Каховської греблі, – Гуменюк
У Херсонській області ворог намагається повернутися на ті позиції, які займав до підриву Каховської ГЕС.
Про це речниця об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь"
Наталія Гуменюк сказала в ефірі телемарафону "Єдині новини", пише Рубрика.
"Так, вони намагаються наблизитися на ті позиції, які були затоплені. Але все ж таки там робота ускладнена тим, що підірваний шар мінно-вибухових загороджень, які вони налаштували безпосередньо… Він суттєво змінив географію мінних полів. І тепер вони (росіяни – ред.) не дуже впевнені в тому, що просування на цих позиціях буде безпечним. Тому зараз у них також працюють вибухотехніки й обстежують ці позиції, чи можна на них повертатися. Але інтенсивність обстрілів збільшилася, і це говорить про те, що на ці позиції вони повернулися", – зазначила Гуменюк.
За її словами, якщо ж говорити про наземну артилерію, то ворог продовжує атакувати правобережну Херсонщину, де ще усувають наслідки підриву росіянами дамби Каховської ГЕС та ведеться евакуація цивільних. Продовжуються обстріли на Очаківському напрямку, де росіяни намагаються утримувати вогневий контроль над Дніпровсько-Бузьким лиманом.
На Каховській ГЕС могли підірвати підводний прохід до машинної зали, - розслідування NYT
Керівниця об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" також прокоментувала вибухи в окупованому росіянами Криму:
"Так, ми знаємо, що у Криму триває "сезон бавовни". Говорили, що продовжуватимуться відповідні культивації і з нашого боку. Але в той же час треба розуміти, що ворожа пропаганда може використовувати свої наративи проти сил оборони. Тому чекаємо на офіційну інформацію", – зазначила вона.
Довідка
В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
Як повідомляла Рубрика, з початку рятувальної операції відповідні спеціалісти вже виявили у Херсоні і ліквідували 62 міни.
Станом на тепер у Херсонській області після підриву росіянами Каховської ГЕС залишаються підтопленими 20 населених пунктів, із них 17 – на тимчасово захопленій території.