Надто в умовах війни з російським агресором та ще й якщо ви плануєте виїхати за кордон з дитиною. Пошук відповідної інформації в інтернеті зазвичай забирає купу часу, та ще й потребує доброго знання іноземних мов. На щастя, існує організація United For Ukraine, яка надає невідкладну допомогу та необхідну інформацію. Експерти організації зібрали величезний масив корисних даних, адрес, телефонів, посилань і порад для наших співвітчизників, частину з яких ми розглянемо просто зараз.
Більшість громадян, які вирушають в західні країни, перетинають українсько-польський кордон. Щоб дістатися до нього, жителі Донецької, Запорізької та Херсонської областей можуть виїхати безкоштовними евакуаційними потягами до Львова, які курсують реально щодня. Для того, щоб ними скористатися та отримати фінансову допомогу від держави, потрібно попередньо зареєструватися в органах місцевого самоврядування. Інші громадяни можуть скористатися регулярним транспортним сполученням: залізницею або автобусом, а також виїхати на власному автомобілі. Усю інформацію по рейсах слід шукати на офіційному сайті «Укрзалізниці» та ресурсах автобусних операторів.
Перед поїздкою на власній машині не зайвим було б зазирнути на сайт Державної прикордонної служби України, де можна знайти інтерактивну карту, на якій розміщено усі наявні пункти перетину українського кордону. Завдяки їй можна не лише обрати оптимальний маршрут, але й подивитися завантаження кожного з пунктів та приблизний час очікування на ньому, що дасть можливість уникнути тривалого стояння у черзі на кордоні. https://dpsu.gov.ua/en/map
Перш ніж вирушати в подорож, варто переконатися, що у вас є всі необхідні проїзні документи для вас і вашої дитини. Сюди входять дійсні паспорти, візи (якщо цього вимагає країна призначення) та будь-яка додаткова документація, що відповідає вашій ситуації. Обов'язково перевірте вимоги до терміну дії паспорта як в Україні, так і в країні призначення.
Для перетину польського кордону необхідні такі документи:
Кожна країна має власні правила прикордонного контролю та вимоги до в'їзду, які можуть відрізнятися залежно від віку та громадянства дитини. Хоча за законодавством України діти, які досягли 16 можуть перетинати кордон самостійно, це правило не обов'язково дійсне для інших країн. Так, за польським законодавством, діти до 18 років повинні перетинати кордон з Польщею у супроводі одного з батьків або офіційного постійного (тимчасового) опікуна.
Українці можуть продовжувати подорожувати до інших країн Європейського Союзу/Шенгену на термін до 90 днів протягом 180 днів. В разі, якщо вам треба продовжити своє перебування, потрібно подати заяву на тимчасовий захист в одній із країн Європейського Союзу. Якщо ви подорожуєте до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії чи Угорщини, можете отримати безкоштовний квиток до останньої станції в Польщі. У деяких випадках можна отримати прямий квиток, наприклад Польща-Німеччина.
Перед поїздкою ознайомтеся з конкретними вимогами країни призначення, включно з тим, чи потрібні додаткові документи, наприклад медична картка вашої дитини. Тримайте усі папери в легкодоступному місці і заздалегідь переконайтеся, що вони актуальні. Крім того, подумайте про те, щоб зробити копії всіх важливих документів і зберігати їх окремо на випадок втрати або крадіжки.
Подорож з дітьми часто вимагає більше часу через різні чинники, такі як додаткові перевірки безпеки або перевірка документів. Приїжджайте на пункт перетину кордону заздалегідь, щоб врахувати можливі затримки. Пам'ятайте, що краще мати додатковий час, ніж поспішати і ризикувати зірвати заплановану поїздку. Пам'ятайте, що працівники прикордонного контролю можуть проводити ретельні перевірки, особливо якщо ви подорожуєте з дитиною.
Зберігайте спокій і співпрацюйте під час перевірки, переконавшись, що всі необхідні документи легко доступні для перегляду.
Подорожуючи з дитиною, важливо взяти з собою найнеобхідніші речі, щоб забезпечити їй комфорт і розваги під час подорожі. Не забудьте про їжу, воду, додатковий одяг, для немовлят – підгузки, а також іграшки та необхідні ліки. Наявність цих речей під рукою допоможе зняти стрес і заспокоїти дитину.
Перетин українського кордону під час подорожі з дитиною за кордон вимагає ретельної підготовки та уваги до деталей. Тому варто скористатися абсолютно безкоштовною інформаційною підтримкою організації United For Ukraine, завітавши на їхній сайт та соціальні мережі, де зібрано безліч корисної інформації для українців, які вирушають за кордон або вже перебувають там.
Пам'ятайте, що завчасне планування і володіння належною інформацією є ключовими для того, щоб поїздка була успішною та легкою як для вас, так і для вашої дитини.
Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості,… Читати більше
Ініціатива "Пліч-о-пліч", започаткована як допомога регіонів України у відбудові громад деокупованої Херсонської області, вийде на… Читати більше
Стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро готується Катерина Єсипчук: вона завершує навчання. Про це йдеться в… Читати більше
У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше
24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше
У сучасному світі, сповненому стресу, інформаційного перевантаження та високого темпу життя, питання психологічного благополуччя стає… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.