fbpx
Сьогодні
16:30 22 Чер 2023

Частка українського кіно в національному прокаті попри війну досягла вже 27%: у чому рішення

English version here

Попри повномасштабне вторгнення росії в Україну частка вітчизняних фільмів у національному прокаті досягла 27%, а український контент почали купувати для трансляції в інших країнах.

Про це розповіла в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" генеральна директорка компанії з виробництва та дистриб'юції фільмів FILM.UA Group Вікторія Ярмощук, пише Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо, за статистикою у 2020 році прокат українських фільмів збирав 6,4% від загальної суми.

Насьогодні, як наголосила Ярмощук, війна, економічна криза, перекваліфікація кінофахівців у військових чи виїзд кадрів за кордон створили "безпрецедентні труднощі" для української кіноіндустрії.

Яке рішення?

Водночас 2022 рік довів, що українська кіноіндустрія може розвиватися навіть за таких умов, додала Ярмощук.

Як це працює?

За її словами, за результатами року частка українського кіно в національному бокс-офісі сягнула видатних 27%.

За п'ять місяців 2023 року касові збори в Україні сягнули понад 800 мільйонів гривень, із них понад 215 млн грн зібрано з прокату українських фільмів.

"Звісно, наразі трохи вужчий вибір іноземного кіно, але блокбастери все одно в Україну приходять. Тому такий значний стрибок до 27% — це не випадковість, це тенденція, що люди свідомо обирають своє кіно", пояснила експертка.

Ярмощук зазначила, що із цього року українські серіали з'явилися на Netflix. Також є випадки, хоча ще не масові, закупівлі українського контенту на широку територію.

"Те, що Netflix став купувати більше українського контенту, демонструє, що він почав більше вірити в перспективність України. Це американська корпорація, вона абсолютно про гроші, це не акт підтримки, вони справді звернули на нас увагу", підкреслила експертка.

Серед фільмів, які куплені Netflix для інших територій, Ярмощук назвала:

  • комедію "Скажене весілля 3", яку закупили для країн Східної Європи, включно з Україною,
  • сагу "І будуть люди", яка доступна для перегляду на територіях Чехії, Угорщини, Молдови, Румунії та Словаччини.

Нагадаємо, що 14 червня на Netflix презентували комедію "Люксембург, Люксембург", а 22 червня відбудеться прем'єра драми "Памфір".

До того ж, мультфільм "Мавка. Лісова пісня" став найкасовішою українською стрічкою. За три вікенди мультфільм зібрав 81 848 415 гривень.

Його подивився 642 671 глядач.

Зауважимо, що  у травні анімаційна стрічка "Мавка. Лісова пісня"вийшла українською мовою на великих екранах США та Канади.

Як писала Рубрика, у селищі Есхарі Харківської області троє десятикласників відкрили кінотеатр, щоб проводити лагідну українізацію місцевих жителів.

Окрім того, проєкт "Культура vs війна" випустив перший документальним фільм, що розповідає історію музикантів гурту Антитіла, які залишили звичне життя та стали на захист України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: