Як пише Рубрика, натхненниками проєкту стали креативник Андрій Шевчук та дизайнер Іван Вергун.
У чому проблема?
Ідея виникла після того, як Андрій Шевчук опублікував у соцмережах допис із запитанням, чи точно українці знають кольори державного прапора. Пост завірусився, отримав багато уподобань та поширень.
Яке рішення?
Саме розголос посту підштовхнув до створення сайту прапор.укр, за допомогою якого можна відтворити офіційні кольори державного прапора.
Як це працює?
Веб-ресурс прапор.укр створили для дизайнерів та ілюстраторів, які займаються розробленням української національної айдентики. Завдяки порталу вони можуть легко знайти та відтворити автентичні кольори українського прапора, відповідно до стандартів.
На порталі прапор.укр розповідається, що український прапор має велике значення для брендингу країни, особливо в контексті конфлікту з росією, коли міжнародні медіа та компанії почали активно підтримувати Україну.
Нині у мережі Інтернет з'являється чимало різних зображень прапора. Прапор.укр допомагає уникнути неоднозначностей та використовувати саме офіційні відтінки синього та жовтого, відповідно до стандартів ДСТУ.
Довідка
Сучасний державний прапор України, стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.
Синій і жовтий (золотий) кольори використовувалися на гербі Королівства Руського XIV століття. Вони також уживалися на гербах руських земель, князів, шляхти й міст середньовіччя й раннього нового часу.
Сучасний синьо-жовтий прапор був уперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини й Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував усе більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати й у Наддніпрянській Україні.
У 1917—1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.
У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, у 1941 році — Української Держави.
Надалі, за радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР каралося ув'язненням на два роки.
1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни.
23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.
Нагадаємо, на аукціоні в Нью-Йорку прапор України з Бахмута та прапор Гостомельської громади (Київська область) продали за 500 тисяч доларів.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.