У застосунку "Дія" з'явиться нова послуга: повернення коштів збанкрутілого банку - як це працює
Відтепер можна буде повернути гроші з банку, який збанкрутував через додаток "Дія".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міністерства цифрової трансформації.
У чому проблема?
Як зазначив Федоров, насьогодні треба відшкодувати близько 3,2 мільярда гривень на близько півтора мільйона рахунків українців.
"За весь час існування Фонд гарантування виплатив українцям понад 103 млрд грн відшкодування. Для Фонду важливо не просто беззаперечно за будь-яких умов виплачувати кошти, а робити цей процес максимально комфортним для вкладників.
З цією метою першим кроком рік тому ми запустили формат дистанційних виплат, який сьогодні реалізують чотири наші банки-агенти", директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.
Яке рішення?
За допомогою нового сервісу в "Дії", вкладники збанкрутілих банків матимуть зручну та швидку можливість повернути свої кошти всього за кілька простих кроків.
Цей крок направлений на полегшення фінансового відновлення та забезпечення довіри вкладників у фінансову систему країни.
Така послуга стане актуальною для сотень тисяч українців.
Як це працює?
Потрібно просто подати заяву в застосунку й отримати від Фонду гарантоване відшкодування вкладених коштів, наголошують у Мінцифри.
З новою функцією вкладники зможуть:
- подати заяву про відшкодування коштів безпосередньо у застосунку "Дія";
- перевірити суму, яка повинна бути виплачена від Фонду гарантування;
- вибрати існуючий або відкрити новий рахунок у "єПідтримці" в одному з банків-агентів Фонду, для зручного зарахування коштів.
Довідка
У квітні минулого року Верховна Рада прийняла закон, який гарантує українцям 100% відшкодування всіх вкладів під час воєнного стану та трьох місяців з дня його припинення. Після цього гарантована сума за вкладами буде 600 тис. грн для одного вкладника в одному банку.
Нагадаємо, що віцепремʼєр-міністр України Михайло Федоров презентував у Вашингтоні український застосунок "Дія" на заході, організованому разом з Агенцією США із міжнародного розвитку (USAID), Google і Visa.